آماده باش ۱۸۰ اکیپ برای رفع ناپایداری احتمالی
آماده باش ۱۸۰ اکیپ برای رفع ناپایداری احتمالی

رشت_ایده آل خبر _ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین، اصلی ترین هدف خدمتگزاران شما در شرکت است.

به گزارش ایده آل خبر، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان ، محمد اسماعیل هنرمند افزود: براساس اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی و نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارش زا به استان و احتمال وزش باد شدید و خیلی شدید و بارش برف از بامداد جمعه ۲۲ اسفند سال جاری در ارتفاعات و جلگه ، این شرکت آمادگی کامل مقابله با حوادث احتمالی را دارد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد بحران در شرکت اضافه کرد:تمام جوانب بروز حوادث احتمالی و ناپایداری در شبکه های برق متاثر از ریزش برف بررسی و بیش از ۱۸۰ اکیپ عملیاتی با تجهیزات کامل و مورد نیاز درسطح استان برای رفع ناپایداری های احتمالی درحال آماده باش قرار گرفتند .

هنرمند با برشمردن اقدامات انجام شده برای کاهش ناپایداری ها گفت: با توجه به گستردگی شبکه فشار ضعیف و متوسط در استان از ابتدای سالجاری تا کنون با اجرای دو طرح بزرگ جهادی تاب آوری و جایگزینی شبکه های فرسوده به کابل خودنگهدار با شناسایی و رفع عیب نقاط قابل بهبود و حادثه خیز شبکه ، اقدامات قابل توجهی جهت افزایش تاب آوری شبکه صورت پذیرفت است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان یادآور شد : افزایش ضریب اطمینان ، قریب ۷۰۰ کیلومتر خطوط فشار متوسط، اصلاح ۱۰۳ فیدر با اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد تومان در ۳۶۵ مرحله و همچنین اجرای موفقیت آمیز ۱۰۰۰کیلومتر فاز اول اصلاح و جایگزینی شبکه سیمی فرسوده به کابل خودنگهدار با صرف هزینه ۱۲۰ میلیارد تومان فاز دوم اجرای طرح جهادی تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار از بهمن ماه امسال با تعیین سهمیه۱۰۰۰ کیلومتر با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان آغاز شده است تا در زمان بحران شاهد کمترین میزان ناپایداری در شبکه های توزیع برق باشیم.

وی درپایان یادآورشد: راحت ترین و سریعترین راه برای اعلام خاموشی‌ها و مشکلات در حوزه برق، دانلود و نصب اپلیکیشن برق من است که از طریق سایت اینشرکت به آدرس www.gilanpdc.ir و یا کافه بازار قابل دسترس می باشد.