اجرای طرح های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در ۱۱ شهر گیلان
اجرای طرح های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در ۱۱ شهر گیلان

رشت - ایده آل خبر - طرح های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در 11 شهر گیلان با پیشرفت فیزیکی بیش از 58 درصد در دست اجراست.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب این شرکت، از کد اجرایی طرح فاضلاب در شهرهای رشت، انزلی، فومن، صومعه سرا، تالش، آستارا، رودسر، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل و آستانه اشرفیه خبر داد.

علیرضا غیاثی معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب با اعلام این خبر افزود: برای ۶ شهر املش، شفت، رودبار، منجیل، ماسال و رضوانشهر نیز مطالعات مورد نیاز جهت دریافت کد اجرایی ماده ۲۳ انجام شده که پس از تصویب در وزارت نیرو، به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در ۱۱ شهر استان برای اجرای طرح های فاضلاب اعتباری بیش از ۴ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال هزینه شده، گفت: برای تکمیل این طرح ها که ۵۸٫۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، به اعتباری بالغ بر ۹۴ هزار و ۲۳۴ میلیارد ریال نیاز است.

وی، اعتبار مصوب فاضلاب برای ۱۱ شهر گیلان در سال جاری را ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار اختصاص یافته است.