برای تمدن سازی اسلامی باید به دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشیم/ ضرورت تبلور فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان مساجد
برای تمدن سازی اسلامی باید به دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشیم/ ضرورت تبلور فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان مساجد

    رشت - ایده آل خبر - نماینده ولی فقیه در گیلان به فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از سال های گذشته در کشور اشاره کرد و گفت: خروجی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید در پایگاه الهی یعنی مسجد تبلور پیدا کند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در گردهمایی ائمه جمعه و مسئولان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان که به صورت ویدئوکنفرانسی با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برگزار شد با تاکید بر توجه به نسل نوجوان و جوان اظهار کرد: عقل، عرف و شرع حکم می کند برای تمدن سازی نوین اسلامی به دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی به تلاش ائمه جمعه در آماده سازی سازوکارهای مناسب در تربیت نسل در تراز انقلاب اشاره کرد و افزود: تمام فعالیت های تربیتی باید منجر به تربیت نسل صالح شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ائمه جمعه هدایتگر بخش های عظیمی از مردم هستند، تصریح کرد: مردم نگاه ویژه ای به عالمان دین دارند بنابراین گفتار و رفتار ائمه جمعه در جامعه اثرگذار است.

آیت الله فلاحتی، تلاش ائمه جمعه در عرصه های اجتماعی را جهاد خواند و بیان کرد: انسان باید خود را مجاهدانه آماده کند تا بتواند کار جهادی انجام دهد و این جهاد بالاتر از نبرد میدان جنگ است و ائمه جمعه و علمای دین باید از این میدان پیروز بیرون آیند.

وی بر مواظبت همیشگی ائمه جمعه تاکید کرد و گفت: ائمه جمعه باید به خروجی فعالیت های خود توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از سال های گذشته در کشور، خاطرنشان کرد: خروجی تشکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید در پایگاه الهی یعنی مسجد تبلور پیدا کند.

آیت الله فلاحتی حضور جوانان و نوجوانان در مساجد را حائز اهمیت ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به ابزارهای دشمن برای به انجراف کشاندن جوانان، انتظار داریم ائمه جمعه در زمینه فکری جوانان راهکارهای لازم را ارائه دهند.

وی با تاکید براینکه ائمه جمعه و تشکل انجمن های اسلامی دانش آموزان باید نوجوانان و جوانان را با مساجد آشنا کنند، اظهار کرد: ارائه راهکارها و انتقال تجربه ها برای حضور نوجوانان و جوانان در مساجد بسیار مهم است.

امام جمعه رشت، تربیت انسان های صالح در تمدن سازی نوین اسلامی را مهم عنوان کرد و افزود: بزرگ ترین نیاز جامعه امروز وجود منابع انسانی با ظرفیت کامل که مجاهدانه در راه انقلاب و ارزش های آن تلاش کنند، است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مدیران آینده جامعه باید از اکنون تربیت شوند، تصریح کرد: نیازمند مدیران توانمند در عرصه های مختلف جامعه در راستای تمدن سازی نوین اسلامی هستیم.

وی، خواستار تعامل ائمه جمعه با نوجوانان و جوانان شد و بیان کرد: ائمه جمعه تمام عرصه های سبک زندگی اسلامی را به دانش آموزان آموزش دهند و نوجوانان و جوانان را انقلابی تربیت کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، دنیای امروز را متاثر از انقلاب اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی محصول تلاش انبیای الهی بوده و مردم را متاثر از دین کرده است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر آشنایی جوانان با فرهنگ انقلاب توسط ائمه جمعه، خاطرنشان کرد: ما وارث خون شهدا هستیم و باید انقلاب مقدس اسلامی را باید مقدسانه به نسل آینده بسپاریم.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان فرصتی مغتنم برای اجرای رسالت ائمه جمعه است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در جلسه مذکور توجه به نسل جوان را رسالت ذاتی ائمه جمعه عنوان کرد و گفت: موضوع تعلیم و تربیت از اولویت برنامه های امامان جمعه محسوب می شود و براین اساس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان مورد توجه است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری به اهمیت یک تشکل عمیق و وابسته به ولایت برای آموزش و پرورش و ائمه جمعه اشاره کرد و افزود: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان فرصت مغتنمی برای نهاد جمعه است تا از این طریق رسالت خود را در آموزش و پرورش بهتر و عمیق تر انجام دهد.

وی حمایت، راهنمایی و هدایت ائمه جمعه برای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را مغتنم دانست و بیان کرد: حضور ائمه جمعه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اطمینان بخش و هدایتگر است.

حاج علی اکبری با بیان اینکه نقطه ثقل فرمایش مقام معظم رهبری در آغاز سال تحصیلی امسال طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش بود، تصریح کرد: این امر وظیفه تمام ائمه جمعه را سنگین تر می کند تا سند طرح تحول بنیادین را بشناسند و براساس آن برنامه ریزی داشته باشند.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان نیز در گردهمایی مذکور با اشاره به موضوع های مورد بررسی در این جلسه اظهار کرد: بررسی راهکارهای بهره گیری از ظرفیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان جهت زمینه سازی، هدف گذاری و برنامه ریزی برای تعالی دینی و اخلاقی براساس برنامه هماهنگ و همچنین شرح و تبیین اولویت های چهارگانه الگوی اعتلای هویت انقلابی شهر از موضوع های این گردهمایی است.

حجت الاسلام ولی عادلی با بیان اینکه ائمه جمعه وظیفه ارشاد و راهنمایی مردم را به لحاظ اخلاقی و اجتماعی به عهده دارند، تصریح کرد: خطبه و تبلیغ چهره به چهره از تاثیر بسیاری برخوردار است و نمازجمعه می تواند در تمام امور نقش محوری داشته باشد.

محمد لطیفی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان نیز در گردهمایی مذکور این تشکل را شجره انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: نخبه یابی و نخبه پروری دو رسالت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است