بیانیه سازمان بسیج رسانه گیلان در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)
بیانیه سازمان بسیج رسانه گیلان در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)

سازمان بسیج رسانه استان گیلان با صدور بیانیه‌ای اهانت نشریه ی فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص)، را محکوم کرد. در متن این بیانیه آمده است: ‍  اقدام بی شرمانه نشریه فرانسوی سناریوی دشمن در جنگ شناختی است. دو مؤلفه «نامریی بودن» و «نداشتن محدودیت در طراحی سناریو» از امتیازات ویژه #جنگ_شناختی است. جنگ شناختی […]


سازمان بسیج رسانه استان گیلان با صدور بیانیه‌ای اهانت نشریه ی فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص)، را محکوم کرد.


در متن این بیانیه آمده است:

‍  اقدام بی شرمانه نشریه فرانسوی سناریوی دشمن در جنگ شناختی است.

دو مؤلفه «نامریی بودن» و «نداشتن محدودیت در طراحی سناریو» از امتیازات ویژه #جنگ_شناختی است. جنگ شناختی جنگی نامریی است، نه نقشه آن معلوم است و نه آرایش نیروها در آن قابل‌ مشاهده عینی است، شوالیه‌ها و سربازان این عرصه بدون هیچ محدودیتی وارد بخش‌های مختلف ذهن حریف خود می‌شوند و مرکز فرماندهی اعمال و رفتارهای او را تحت اشغال و کنترل خود درمی‌آورند، تا جایی که حتی کنش‌های او را به نفع خود مصادره کرده و حریف خود را به مکمل‌ بخشی از پازل خود تبدیل می‌کنند.

بسیاری از کشورها امروز به دلیل نداشتن درک درستی از مفهوم جنگ شناختی و قلمروی آن، به فراهم کردن زیرساخت‌ها و مستقر کردن سامانه‌های دفاعی و پدافندی در مرزها و نقاط استراتژیک این قلمرو بی‌توجه‌اند. همین امر موجب می‌شود دشمن بتواند به‌ راحتی و بدون مواجه شدن و مقابله با هیچ مرزبانی، وارد این قلمرو شود و به‌ راحتی کنترل مراکز فرماندهی و مراکز استراتژیک که همان قلمرو شناخت باشد را به دست گیرد.

علاوه بر نامریی بودن، امتیاز دیگر جنگ شناختی دشمنان اسلام و نظام اسلامی، داشتن سناریوهای فراوان و عدم محدودیت از این لحاظ است.

پس اقدام بی شرمانه نشریه فرانسوی که به فرموده مقام معظم
رهبری(مدظله العالی)، گناه بزرگ و نابخشودنی در اهانت به چهر‌ه‌ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) خطاب شده، بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌ بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت.

سیاست مداران فرانسوی با طرح عوام فریبانه آزادی بیان و محکوم نکردن این جرم بزرگ نیز چهره واقعی و سیاست های عمیق ضداسلامیو صهیونیستیخود را به جهان اسلام نشان دادند.

این رفتار کاملا دشمنانه در این برهه‌ی زمانی می تواند، به انگیزه‌ی منصرف کردن ذهن ملّت ها و دولت های غرب آسیا از نقشه‌های شومی باشد که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای این منطقه در سر دارند.

رسانه های مسلمان بویژه رسانه های هوشیار کشورهای غرب آسیا، ضمن حفظ هوشیاری در مسایل این منطقه‌ی حسّاس، باید هرگز دشمنی‌های سیاست مداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نکنند.

لذا سازمان بسیج رسانه استان گیلان با محکوم کردن حرکت بسیار زشت و نابخشودنی نشریه فرانسوی، این اقدام را ناشی از یکی از هزاران سناریوی نامحدود دشمن در جنگ نامریی دانسته و ضمن اعلام خشم ، نفرت و انزجار خود از اسلام ستیزان و سیاسیون غربی ، از رسانه های انقلابی، متعهد و دوستدار نظام و این سرزمین بزرگ، به خصوص استان ولایت مدار گیلان که دیار سردار بزرگ نهضت جنگل، میرزا کوچک خان جنگلی و هشت هزار لاله سرخ می باشد، انتظار دارد حرکت اسلام ستیزانه نشریه فرانسوی را محکوم کنند.
والسلام
سازمان بسیج رسانه استان گیلان