تاکید مدیرعامل گاز گیلان بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی
تاکید مدیرعامل گاز گیلان بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی

رشت - ایده آل خبر - با فرا رسیدن فصل سرما، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از همه مشترکین درخواست نمود تا قبل از روشن نمودن وسایل گرمایشی خود، نسبت به بازرسی و سرویس آن اقدام نمایند.

به گزارش ایده آر خبر به نقل از روابط عمومی شرکت  گاز گیلان- حسین اکبر  در  آغاز فصل پاییز و شروع سرما از همه مشترکین گاز درخواست نمود تا با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، پاییز و زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده های محترمشان سپری نمایند.

مهندس اکبر تاکید نمود: مشترکین محترم قبل از روشن نمودن وسایل گرمایشی خود حتما  باید از صحت و سلامت شیر و شیلنگ گاز، سلامت دستگاه و باز بودن مجرای دودکش اطمینان حاصل نمایند.

وی در ادامه گفت: استفاده از لوله هاي بخاري مناسب، بست فلزي، دودكش مجهز به كلاهك H و مسدود كردن شيرهاي گاز بدون استفاده با درپوش از دیگر مواردي هستند كه رعايت آنها می تواند تا حد بسیاری از بروز حادثه جلوگیری نماید.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان افزود: یکی از دلایل وقوع گازگرفتگی بویژه در استان های شمالی کشور، مسدود شدن مجرای دودکش بعلت لانه گذاری پرندگان می باشد فلذا از همه مشترکین محترم تقاضا می گردد تا حتما نسبت به بررسی وضعیت دودکش منازل خود اقدام نمایند.

مهندس اکبر افزود: بر اساس گزارشات به دست آمده از اتفاقات رخ داده در سالهای گذشته، بسیاری از موارد گاز‌گرفتگی متعلق به خانه ها و اماکن ویلایی بوده که تنها چند بار در سال مورد استفاده قرار می گیرند و ساکنین آن بدون بررسی های ایمنی اقدام به روشن کردن بخاری نموده که بعلت نقص در فرآیند اشتعال و گرمارسانی، موجب جمع شدن گاز مونوکسید کربن در ساختمان و بروز حادثه شده است.

وی همچنین از همه مشترکین عزیز خواست تا ضمن رعايت تمامي نكات ايمني بالاخص موارد ذكر شده، به اطلاعیه های شرکت گاز که از طريق رسانه ها و كانال هاي ارتباطي شركت اطلاع رساني می گردد، توجه فرمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه اظهار داشت: سازمان های تبلیغی و آموزشی نظیر صدا و سیما، آموزش و پرورش، رسانه های مکتوب و مجازی و … باید با ورود به این عرصه، شرکت گاز را درجهت نهادینه نمودن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی یاری رسانند.

مهندس اکبر در خاتمه ابراز امیدواری نمود تا مشترکین محترم با رعایت نکات ایمنی و استفاده صحيح از اين نعمت الهي و همچنین توجه به توصيه ها و هشدارهاي شرکت گاز، سالی بدون حادثه را در کنار خانواده سپری نمایند.