تشریح جزئیات حمله اراذل و اوباش به بیمارستان پورسینا؛ حال مصدومان خوب و ضاربان دشتگیر شدند
تشریح جزئیات حمله اراذل و اوباش به بیمارستان پورسینا؛ حال مصدومان خوب و ضاربان دشتگیر شدند

رشت - ایده آل خبر -  رئیس بیمارستان پورسینا رشت در تشریح حمله تنی چند از اراذل‌واوباش به اورژانس این بیمارستان گفت: در این حادثه چند تن از همراهان مصدوم شدند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از خبرگزاری فارس – سیروس امیرعلوی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حمله اراذل‌واوباش به بیمارستان آموزشی و درمانی پورسینای رشت و ایجاد رعب و وحشت بین بیماران و همراهان آن‌ها، اظهار کرد: این سانحه حدود ساعت دو صبح در بخش اورژانس بیمارستان پورسینا رشت به وقوع پیوسته است.

وی در تشریح ابعاد حمله اراذل‌واوباش به بخش اورژانس پورسینا، افزود: حمله اراذل‌واوباش به بیمارستان در پی درگیری طرفین دعوا در بیرون از بیمارستان بوده که مجدداً به داخل بیمارستان کشیده شده است.

رئیس بیمارستان آموزشی، درمانی و پژوهشی پورسینا رشت با بیان اینکه با انتقال مضروب دعوا به بخش اورژانس، طرفین همچنان درگیری را ادامه می‌دهند، گفت: در پی حمله چندنفره طرفین دعوا از بیرون بیمارستان به داخل اورژانس که همراه با قمه و ایجاد رعب و وحشت نیز بوده، تعدادی از همراهان بیماران مصدوم شده‌اند.

علوی با بیان اینکه اراذل‌واوباش سه تن از همراهان مضروب تحت مراقبت اورژانس و همچنین یک‌تن از همراهان سایر مریض‌های بخش را مصدوم کرده‌اند، خاطرنشان کرد: وضعیت عمومی این مصدومان پس از ارائه خدمات درمانی به آن‌ها رو به بهبودی است و یک نفر از آن‌ها نیز امروز مرخص شده است.

وی با اشاره به تجربه و نوع برخورد کادر سلامت بیمارستان با حوادث نزاع و درگیری با چاقو و قمه، اذعان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هنگام انتقال مصدوم چاقو خورده به بیمارستان، کادر حفاظت فیزیکی با ۱۱۰ تماس و از نیروهای خدوم انتظامی درخواست کمک می‌کنند که در پی این تماس نیز، کادر نیروی انتظامی در محل بیمارستان حضور یافته و آماده همکاری با کادر درمان شدند.

رئیس بیمارستان پورسینا رشت با بیان اینکه پلیس در همان دقایق اولیه محیط داخلی و بیرونی بیمارستان را آرام کرد، افزود: تعدادی از ضاربین این حادثه توسط عوامل انتظامی و قضایی دستگیر و تعدادی دیگر نیز تحت تعقیب هستند.