تشکیل کمیته ویژه جهت نظارت بر روند اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی
تشکیل کمیته ویژه جهت نظارت بر روند اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی

رشت - ایده آل خبر - فرماندار رشت با تاکید بر اهمیت همکاری و همراهی آحاد مردم و اصناف در جهت پیشگیری از افزایش شتابوار تلفات ناشی از کرونا، گفت: کمیته ویژه ستاد مقابله با کرونا بر چگونگی اجرای این طرح نظارت می کند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله و کرونا و همچنین ستاد های استانی و شهرستانی مقابله با کرونا، گفت: با توجه به روند افزایشی شیوع کرونا در کشور و استان و در راستای پیشگیری از تلفات سنگین، علی رغم میل باطنی، مجبور به اجرای تصمیمات سخت گیرانه جهت کنترل شیوع این بیماری در سطح شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تصمیمات استانی و شهرستانی، طرح محدود سازی زمان فعالیت مشاغل در راستای جلوگیری از ایجاد تجمعات، بر۳ گروه از ۴ گروه اصناف شهرستان اعمال می شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه بر مبنای این طرح، فعالیت مشاغل به ساعت ۶ عصر محدود می شود، افزود: اصناف و مشاغلی که تامین کننده سبدغذایی مردم هستند مانند نانوایی ها، سوپرمارکت ها، مرغ فروشی ها، قصابی ها و همچنین مراکز ارائه خدمات درمانی از این طرح مستثنا هستند.

مهندس فتح اللهی با تاکید بر اینکه مدیریت شیوع بیماری کرونا بدون همکاری و همراهی آحاد مردم به ویژه اصناف زحمتکش میسر نخواهد بود، افزود: کمیته ای متشکل از اصناف، اداره اماکن، شبکه بهداشت، تعزیرات، نیروی انتظامی و فرمانداری بر روند اجرای این طرح نظارت می کنند