توجه دانشگاه آزاد اسلامی به نخبگان بسیار مهم است/ دغدغه مسئولان دانشگاه آزاد، اسلامیت این دانشگاه است
توجه دانشگاه آزاد اسلامی به نخبگان بسیار مهم است/ دغدغه مسئولان دانشگاه آزاد، اسلامیت این دانشگاه است

    رشت - ایده آل خبر - نماینده ولی فقیه در گیلان به همکاری خوب مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز با دانشگاه آزاد استان اشاره کرد و گفت: مسئولان دانشگاه آزاد باید در برابر زیاده خواهی برخی افراد ایستادگی کنند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بهبودی وضعیت مسئولان و کادر علمی این دانشگاه اظهار کرد: در گذشته نقصان هایی در دانشگاه آزاد وجود داشت البته می دانم دغدغه مسئولان اسلامیت این دانشگاه است.
وی ادامه داد: هر قدر که به اسلامیت دانشگاه آزاد بی توجهی شده باید به همان میزان به این موضوع توجه شود البته از تلاش مسئولان گذشته دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی می کنم.
امام جمعه رشت با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی نباید میدان تاخت و تاز برای رجال سیاسی شود، بیان کرد: عرصه علم و دانش نباید عرصه سیاست بازان باشد زیرا دانشگاه در این زمینه آسیب می بیند.
آیت الله فلاحتی به همکاری خوب مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز با دانشگاه آزاد گیلان اشاره کرد و گفت: مسئولان دانشگاه آزاد باید در برابر زیاده خواهی برخی افراد ایستادگی کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه از هر کسی که می تواند دانشگاه آزاد را به اوج علمی و معنوی برساند باید استقبال شود، تصریح کرد: دانشگاه آزاد دارای عقبه اسلامی است و باید نسبت به آن مواظبت شود.
وی بر سرمایه گذاری در عرصه کشاورزی استان تاکید کرد و یادآور شد: هنوز بخشی از زیربناهای کشاورزی گیلان وابسته است و می طلبد دانشگاه آزاد اسلامی در این عرصه سرمایه گذاری کند ضمن اینکه توجه به نخبگان در این دانشگاه بسیار مهم است.
حوزه فرهنگی فضای مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال می شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در دیدار مذکور با بیان اینکه وجود آیت الله فلاحتی سبب خیر و برکت در گیلان است، گفت: حساسیت نماینده ولی فقیه در گیلان درباره دانشگاه آزاد اسلامی برای ما مایه امید محسوب می شود زیرا جایگاه معنوی حضرتعالی در استان برای مسئولان این دانشگاه حجت است.
محمدمهدی طهرانچی به پیگیری مقام معظم رهبری در امور دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: ارتقای علمی، گسترش فضای انقلابی و حفظ کیان دانشگاه آزاد اسلامی خط مشی رهبر معظم انقلاب درباره این دانشگاه است.
وی با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی یک ترم دانشگاه آزاد، بیان کرد: به دنبال ترمیم نبود حضور دانشجویان در دانشگاه هستیم بنابراین امسال حوزه فرهنگی فضای مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال می شود زیرا ارتباط با دانشجو را باید حفظ کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، موضوع اصلی این دانشگاه را انسان سازی دانست و تصریح کرد: استاد در انسان سازی نقش کلیدی دارد و این موضوع را به طور جدی پیگیری می کنیم.
طهرانچی با بیان اینکه دو موضوع مربوط به غذا با استفاده از فناوری های جدید و ایجاد رشته های پیراپزشکی و پزشکی در گیلان را پیگیری می کنیم، اظهار کرد: بسته حوزه غذا در لاکان رشت و حوزه پیراپزشکی و پزشکی در منطقه آزاد انزلی پیگیری می شود.