حل مشکل مردم با اشراف اطلاعاتی از آسیب ها و فرصت های محله/ بسیجیان راهبردی فکر و  تاکتیکی عمل کنند
حل مشکل مردم با اشراف اطلاعاتی از آسیب ها و فرصت های محله/ بسیجیان راهبردی فکر و  تاکتیکی عمل کنند

رشت - ایده آل خبر - قاسمی با بیان اینکه فرمانده پایگاه های حوزه های مقاومت بسیج با وجود آسیب ها و فرصت های محل خود، خدمت را با اشراف اطلاعاتی شناسایی کنند گفت : یک بسیجی بایستی راهبردی اندیشه و تاکتیکی عمل کند.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه مرکزی رشت-  سید اکبر قاسمی امروز در دیدار با فرمانده پایگاههای حوزه مقاومت بسیج ۴ شهری خواهران با اشاره به ترفنده های دشمنان علیه نظام و انقلاب اشاره و اظهار داشت : بعد معنویت، عقلانیت و عدالت سه بعد و محور مهمی بود که امام (ره) دنبال می کرد.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه دشمنان انقلاب در صدد این هستند که ابعاد شاخص امام( ره) را در جامعه به انحراف بکشند گفت: مقام معظم رهبری بعد از معمار کبیر انقلاب پیرو این ابعادبودند و بارها در سخنانشان بدان اشاره کردند.
قاسمی به شاخصه های مهم یک بسیجی که می تواند از ابعاد مهم معمار کبیر انقلاب حراست کند اشاره و اذعان کرد : بصیرت ، اخلاص در عمل و اقدام به هنگام از الویت های مهم یک بسیجی و فرمانده موفق در پایگاه ها است.
وی به بعد معنوی اشاره کرد و ادامه داد : ولایت مداری ، صداقت ، ساده زیستی، اخلاق محوری ، اخلاص ، توکل و ایمان از شاخص های بعد معنوی یک بسیجی روشنفکر شمرده می شود.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به بعد عقلانیت پرداخت و تصریح کرد : قانون مداری ، مقابله با خرافه گرایی ، استکبار ستیزی ، وحدت گرایی و کمک به محرومین و مستضعفان از جمله مقوله های بعد عقلانیت است.

قاسمی با تاکید بر اینکه دشمنان با توطئه های شان در حوزه های مختلف سعی بر این دارند که نگاه ها را تغییر دهند خاطر نشان ساخت : ترویج اشرافی گری، نگاه های لیبرالی و تفکرات غربی از اهداف دشمنان در داخل کشور است.
وی اضافه کرد : داشتن روحیه جهادی ، انقلابی، عدالت محوری ، مبارزه با تبعیض ، شناسایی مشکلات در محله از دیگر شاخصه و توانمندی هایی است که یک بسیجی و فرمانده پایگاه بایستی در حین فعالیت داشته باشد .‌
قاسمی با تاکید بر اینکه فرماندهان در پایگاه ها راهبردی فکر کنند و تاکتیکی عمل کنند گفت : با تشکیل اتاق فکر و حلقه های صالحین مشکلات منطقه مورد نظر که در حال فعالیت هستید شناسایی و در حل آن کوشا باشید.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت اظهار داشت : پایگاه های بسیج در محلات یک سپاه انقلابی کوچک شمرده می شوند .
قاسمی با اشاره به اینکه فرماندهان موظفند در محل، آسیب ها و فرصت ها را شناسایی کنند افزود :آسیب ها مانند طلاق ، فقر ، اعتیاد ، کاهش ازدواج و کاهش فرزند آوری یا موالید و … و فرصت ها مانند مسجد، مدرسه، خیرین، نهادهای انقلابی و… از جمله مواردی است که فرمانده پایگاه در منطقه فعالیتش بایستی اشراف اطلاعاتی کامل بدان داشته باشد.
وی با بیان اینکه با رفتار نیک و عطوفت اعتماد عموم مردم را جلب کنید خاطر نشان ساخت : فرصت ها و ظرفیت ها و توانمندی ها توسط پایگاه مقاومت بسیج در محلات شناسایی و در آن راستا برنامه ها تدوین و اجرایی شود .‌