خبرنگار خبرگزاری مهر مسئول بسیج رسانه فومن شد
خبرنگار خبرگزاری مهر مسئول بسیج رسانه فومن شد

 رشت - ایده آل خبر - خبرنگار خبرگزاری مهر طی مراسمی با حضور مسئولان به عنوان مسئول بسیج رسانه شهرستان فومن منصوب و معرفی شد.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل  خبرگزاری مهر، مراسم معارفه مسئول بسیج رسانه شهرستان فومن عصر امروز (یکشنبه) در سالن شهدای خدمتگزار مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهدا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

رسانه ستون محکم برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس است

فرمانده سپاه ناحیه فومن در این مراسم با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که یادآور خلق حماسه‌ها و رشادهای رزمندگان در مقابل استکبار جهانی است، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون خون شهدای پاک دستی است که در راستای حفظ کشور از هیچ کوششی دریغ نورزیدند.

سرهنگ حمید جانباز با بیان اینکه در دوره هشت سال دفاع مقدس بیش از ۲۰۰ هزار شهید تقدیم انقلاب و آرمان‌های این نظام شده است، گفت: جنگ تحمیلی و دفاع رزمندگان یک سند افتخار زرینی برای کشور است

وی شیوع مبارزه کرونا و جان فشانی کادر درمان و همه مسئولینی که جهت خدمت رسانی به مردم تلاش کردند را نمونه عینی یک دفاع مقدس در کشور دانست و افزود: با روحیه شجاعت و از خود گذشتی در مقابل همه تحریم‌های بین المللی در زمان بیماری کرونا بار دیگر نظام مقدس جمهوری اسلامی سربلند شد.

سرهنگ جانباز با تاکید بر اینکه هر رسانه به عنوان یک ستون محکم برای انتقال مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس اثرگذار است، اظهار داشت: باید تلاش کنیم جوانان با ارزش‌های دفاع مقدس آشنا و علاقمند شوند.

وی به برنامه‌های سپاه ناحیه فومن در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: افتتاح مسکن محرومین، توزیع اقلام غذایی بین نیازمندان، سرکشی از خانواده‌های شهدا و تولید محتوا در فضای مجازی را از اهم برنامه‌های این شهرستان است.

فرمانده سپاه ناحیه فومن ضمن محکوم کردن رفتار زشت مجله فرانسوی و توهین به پیامبر اکرم (ص)، گفت: این حرکات نشانگر این است که اسلام و فرهنگ اسلامی در سراسر دنیا در حال گسترش است.

خبرنگاران در فرهنگ سازی آرمان‌های دفاع مقدس تلاش کنند

در ادامه مسئول بسیج رسانه استان گیلان به تأثیر رسانه‌ها در افزایش آگاهی و دانایی در بین شهروندان اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها در امر فرهنگ سازی اسلامی تلاش کنند تا جامعه متکی بر آرمان‌های انقلابی نشر گسترش یابد.

سرهنگ مهدی پارسا با تاکید بر اینکه فعالین عرصه رسانه در برابر نسل‌های آینده مسئولیت سنگینی بر دوش دارند، گفت: رسانه‌های داخلی تمام تلاش خود را جهت گسترش فرهنگ اسلامی و مبارزه با بیگانگان در جنگ رسانه‌ای به کار گیرند.

وی با بیان اینکه نباید از رسانه به عنوان ابزار تخریب دیگران استفاده کنیم، تصریح کرد: مدعیان دموکراسی در رسانه‌های خود با ضعفی که از خود نشان می‌دهند دنبال تمسخر فرهنگ‌های اثرگذار در جهان هستند و نشریه پر مدعای فرانسوی نیز در این راستا گام بر می‌دارد.

نقش خبرنگاران بسیجی در مطالبه گری

حیدری مسئول جدید بسیج رسانه فومن نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه رسانه حلقه اتصال مسئولین و مردم است، گفت: در این میان نقش خبرنگاران بسیج بیشتر از سایر همکاران خود است.

وی با بیان اینکه از ابتدای تشکیل بسیج این قشر در امر محرومیت زدایی فعالیت کرده‌اند، افزود: خبرنگاران بسیج نیز در این مسیر می‌توانند همکار و بازوی بسیج باشند.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات چند ساله «زلیخا صفری» مسئول بسیج رسانه شهرستان فومن قدردانی و الهام حیدری خبرنگار خبرگزاری مهربه عنوان مسئول جدید بسیج رسانه این شهرستان معارفه شد.