دوران دفاع مقدس صحنه بی بدیل اتحاد و همدلی ملت ایران/  آقایان فراموش نکنند که صندلی های مدیریت مرهون خون شهداست
دوران دفاع مقدس صحنه بی بدیل اتحاد و همدلی ملت ایران/  آقایان فراموش نکنند که صندلی های مدیریت مرهون خون شهداست

  رشت - ایده ال خبر - عضو سابق شورای شهر رشت گفت: دوران دفاع مقدس صحنه بی بدیل اتحاد و همدلی ملت بزرگ و غیور ایران اسلامی بود که حماسه ها در آن رقم خورد.

 

پایگاه خبری تحلیلی ایده ال خبر-  محمد حسین واثق کارگرنیا با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی ، بالاخص شهدای جنگ تحمیلی اظهار کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی در شرایطی هشت سال در مقابل رژیم کاملا مجهز بعث عراق با ایثار جان خود از خاک میهن و ارزش های والای اسلام و انقلاب دفاع کردند که بسیاری از دولت های مستکبر جهان حامی صدام بوده و در آن سالها قصد نابودی انقلاب نوپای مردم ایران را داشتند.

وی با بیان اینکه ارزش های ناب اسلامی ، انقلابی در دوران جنگ تحمیلی به وضوح نمایان بود افزود: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی حماسه های فراوانی از ایثار و میهن پرستی رقم خورد که از آن جمله می توان به غیرت و شجاعت بی مثال نوجوان سیزده ساله ، شهید حسین فهمیده که در دفاع از خاک کشورش نارنجک به کمر بسته و به زیر تانک دشمن رفت اشاره کرد.

عضو سابق شورای شهر رشت خاطر نشان کرد: فرمانده دلاوری که در زمان حمله شیمیایی هواپیماهای عراقی ، ماسک خود را از صورت برداشت و بر روی صورت سربازش قرار داد و به فیض شهادت نائل شد از دیگر حماسه سازان افتخار آفرین در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بود.

کارگرنیابا ابراز گلایه از عدم توجه و پرداخت مناسب نسبت به حماسه های رقم خورده در دوران جنگ تحمیلی تصریح کرد: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی حماسه ها خلق شد و صحنه هایی از ایثار رقم خورد که دنیا را شگفت زده کرد اما متاسفانه طی این سالها ، هرگز آن گونه که شایسته بود به این مباحث توجه نشد.

کارگرنیا با اشاره به اینکه گویا برخی تمایل دارند دوران جنگ تحمیلی و حماسه های رقم خورده در آن به فراموشی سپرده شود گفت: مسوولینی که امروزه در امنیت وآسایش کامل به صندلی های مدیریتی خود تکیه زده اند مرهون خون ، ایثار و رشادتهای شهدا هستند.

وی با انتقاد از وضعیت معیشتی مردم بیان کرد: گویا در بدنه دولت گوش شنوا و چشم بینایی برای مشاهده بازار افسار گسیخته و فقر پنهان و آشکار در جامعه وجود ندارد و متاسفانه در شرایطی که به واسطه ضعف عملکرد دولت تدبیر و امید ، سفره های مردم روز به روز در حال کوچک شدن است برخی مدعی کنترل بازار و گشایش های اقتصادی هستند.

عضو سابق شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه مسوولان به خود بیایند تصریح کرد: ملت ایران اسلامی همواره در عرصه های مختلف ثابت کرد که نسبت به آرمان های انقلاب وفادار هستند و متقابلا انتظار می رود که مسوولان نیز با فرمانبرداری از بیانات و گوشزدهای مکرر مقام معظم رهبری که همواره مسوولان را نسبت به ظرفیت های داخلی توجه می دهند و همچنین عدم وابستگی به دیگر کشورها ، کمر همت را محکم بسته و در راستای رفع مشکلات پیش رو ، جهادی تلاش کنند.