شناسایی به موقع مبتلایان به کووید ۱۹ می تواند از گسترش بیماری در جامعه جلوگیری کند
شناسایی به موقع مبتلایان به کووید ۱۹ می تواند از گسترش بیماری در جامعه جلوگیری کند

رشت - ایده آل خبر - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با شناسایی به موقع و زود هنگام مبتلایان به بیماری کووید- 19، می توان از گسترش بیماری در جامعه جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با توجه به افزایش بیماری کرونا در کشور و استان گیلان ، لازم است مردم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.
دکتر حیدرزاده دراین خصوص ،شناسایی به موقع و زود هنگام افراد مبتلا به بیماری کرونا را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: ضرورت ایجاد می کند برای پیشگیری و کنترل بیماری، افراد مبتلا و در معرض تماس را سریع شناسایی کرده و ایزولاسیون صورت گیرد تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود.
وی اظهار داشت: با شناسایی به موقع و زود هنگام مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ می توان از گسترش بیماری در جامعه جلوگیری کرد.
دکتر حیدر زاده گفت: شناسایی و ردیابی افراد مثبت و بررسی اطرافیان در معرض تماس، افزایش نمونه گیری و رعایت پروتکل های درمانی ۳ الویت، برای کنترل و مهار بیماری کرونا است.
معاون بهداشتی دانشگاه افزود: با توجه به روند صعودی موارد کووید- ۱۹ در استان، استراتژی شناسایی حداکثری موارد بیماری، می تواند به کنترل این اپیدمی کمک کند.