نیروی انتظامی گل کاشت
نیروی انتظامی گل کاشت

رشت - ایده آل خبر - طی یک عملیات پیچیده و حساس باند بزرگ توزیع مواد مخدر در دام نیروی انتظامی گیلان افتاد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس سرهنگ علی احمدپور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان از هیچ تلاشی برای جلوگیری و منهدم سازی گروه‌های توزیع دریغ نمی‌کند.

احمد پور اضافه کرد: ایجاد امنیت اجتماعی و روانی یکی از اهداف نیروی انتظامی در کشور است و یکی از مواردی که امنیت اجتماعی جامعه را با مخاطره روبه‌رو می‌کند مسئله توزیع و فروش مواد مخدر می باشد.

وی با اشاره به رصد اطلاعاتی یک باند بزرگ فعال توزیع موارد مخدر توسط نهادهای اطلاعاتی، خاطرنشان کرد: پس از وصول اطلاعات در خصوص این باند بزرگ توزیع مواد مخدر، رصد دقیق اطلاعاتی در دستور کار مراکز فرماندهی و پلیس مواد مخدر استان قرار گرفت.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان گفت: پس از یک ماه کار پیچیده اطلاعاتی، روز گذشته با تایید صحت خبر جابجایی یک محموله بزرگ مواد مخدر از مسیر قزوین به استان گیلان ، سه تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر وارد عملیات شدند و با شناسایی خودرو ی کامیون حامل مواد مخدر، آن را در ورودی رشت منوقف کردند.

احمدپور با اشاره به اینکه در این عملیات پیچیده و حساس دو نفر بازداشت شدند، یادآور شد: در این عملیات ۷۰ کیلوگرم حشیش، ۳۵ کیلو هروئین، یک کیلو تریاک ،۲۰ تیر جنگی ۹ میلی‌متری و یک خشاب کلت کمری کشف و ضبط شد.

وی همچنین از دستگیری دو نفر دیگر در رابطه با توزیع مواد مخدر حشیش در سطح شهرستان رشت خبر داد و افزود: پس از رصد اطلاعاتی ساعاتی پیش خودرو حامل مواد مخدر (سواری پژو) در ورودی رشت (سراوان) توقیف و ضمن دستگیری دو نفر عنصر اصلی، مقدار ۳۲ کیلوگرم حشیش کشف و ضبط گردید.