چادر زدن کرونایی مسافران در برخی از پارک های گیلان / بستری ۷۵ بیمار جدید
چادر زدن کرونایی مسافران در برخی از پارک های گیلان / بستری ۷۵ بیمار جدید

 رشت-ایده آل خبر - :رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های گیلان بستری شدند، گفت: متاسفانه در برخی از پارک های مناطق مختلف استان شاهد چادر زدن مسافران بدون رعایت اصول بهداشت فردی هستیم.

به گزارش ایده آل خبر  سالاری با اشاره به حضور مسافران در استان گیلان علیرغم توصیه های ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۳۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های دولتی و خصوصی شهرستان های گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های گیلان بستری شدند، تصریح کرد: متاسفانه ۱۵ نفر از این بیماران مسافرانی هستند که از سایر استان ها به گیلان سفر کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حضور این جمعیت زیاد از مسافران سایر استان ها در گیلان را نگران کننده دانست و گفت: متاسفانه در برخی از پارک های مناطق مختلف استان شاهد چادر زدن مسافران بدون رعایت اصول بهداشت فردی هستیم.

سالاری، از مسافران خواست از تجمعات بیش از حد در اماکن و پارک ها پرهیز کنند و ادامه داد: اصول بهداشتی از جمله ماسک زدن و شستن دست ها و فاصله گذاری فیزیکی جدی گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای مانند نارسایی قلبی و دیابت خواست در مراسم عزاداری شرکت نکنند و یادآور شد: افراد در صورت حضور در تجمعات روز عاشورا ماسک بزنند و فاصله دو متری را رعایت کنند تا بتوانیم بار بیماری کرونا در استان را کم