راضی به تعطیلی اصناف نیستیم/ اگر تصمیم گیر نیستیم اما میتوانیم تصمیم ساز شویم/ ضرورت ارائه سازو کار و پیشنهاد حمایتی از سوی اتاق اصناف
راضی به تعطیلی اصناف نیستیم/ اگر تصمیم گیر نیستیم اما میتوانیم تصمیم ساز شویم/ ضرورت ارائه سازو کار و پیشنهاد حمایتی از سوی اتاق اصناف

رشت - ایده آل خبر - فرماندار رشت امروز در سی و دومین جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان از کاهش ساعت کار یک ماهه برخی از اصناف در رشت خبر داد.

به گزارش ایده خبر – علی فتح الهی امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نطام بیان داشت: طبق دستورالمل کشوری مبنی بر کاهش ساعات کار به جز نانوایی ها، فزوشگاه های مایحتاج و ارزاق روزانه، اورژانس ها و مابقی اصناف که در گروه ۲ و ۳ و ۴ قرار دارند از امروز ۲۰ آبان ماه به مدت یک ماه تا ۲۰ آذر ماه از ساعت ۱۸ عصر تعطیل خواهند شد.

وی افزود: با نگاه اجمالی به آمار مبتلایان به ویروس کرونا متوجه خواهیم شد که ما ناگزیر به اجرای این دستورالعمل هستیم.

فرماندار رشت تصریح کرد: اگر نگاه گذرا به افراد تازه مبتلا و افراد فوت شده داشته باشیم می بینیم ‌که نمودار با شیب تند به سمت افزایش مبتلایان در گیلان در حرکت است.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداری رشت راضی به تعطیلی اصناف و بازاریان نیست، گفت: شاید اگر عادی انگاری، بی تفاوتی نسبت به شیوع کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی صورت نمی گرفت این تصمیمات قهریه اتخاذ نمی شد.

فتح الهی تصریح کرد: ضروری است که یه سری اقدامات در حمایت از اصناف داشته باشیم و ما راضی به تعطیلی اصناف و کسب و کار و بازار نیستیم اما با وجود شیوع زیاد ویروس کرونا طی هفته های اخیر و جلوگیری از تجمعات ناگزیر به تعطیلی برخی از اصناف شدیم.

فرماندار رشت خاطرنشان کرد: دغدغه های مطرح شده از سوی اصناف دغدغه دولت نیز هست لذا اگر ما در این شرایط حاد تصمیم گیر نیستیم اما می توانیم تصمیم ساز شویم. و باید برای ادامه ارتزاق مردم ضمن رعایت پروتکل بهداشتی تصمیمات خوبی داشته باشیم.

وی با تاکید بز اینکه امنبت شغلی ، امنیت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، گفت: ضروری است تا قبل از جلسه ستاد مبارزه با کرونا در روز شنبه آتی اتاق اصناف با ارائه سازو کار، پیشنهاد و بسته های تشویقی دستورالعمل های برای کاهش اسیب اصناف داشته باشد.

علی فتح الهی یاداور شد: ازنگاه پدافند غیرعامل باید خود را برای شهر سبز بودن آماده کنیم. لذا در برخورد با اصناف متخلف باید رعایت شئونات انسانی لحاظ گردد.