ابنیه و اماکن تاریخی میراثی ارزشمند برای مردم شهرستان رشت است
ابنیه و اماکن تاریخی میراثی ارزشمند برای مردم شهرستان رشت است

رشت - ایده آل خبر - فرماندار رشت با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت حفظ و احیای آثار و ابنیه تاریخی شهر رشت، تصریح کرد: باید به صورت بهینه از ظرفیت های ارزشمند فرهنگی و تاریخی جهت توسعه صنعت گردشگری شهرستان بهره ببریم. 

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مهندس علی فتح اللهی در حاشیه بازدید از اماکن و ابنیه قدیمی و تاریخی رشت با بیان اینکه انتقال تمدن غنی گذشتکان به آیندگان یکی از مهم ترین دغدغه امروز جامعه است، اظهار داشت: غنای فرهنگی و تمدن کهن استان گیلان و شهرستان رشت بر کسی پوشیده نیست و باید قدردان این ثروت هنگفت فرهنگی باشیم.

وی ادامه داد: امروزه بسیاری از کشورها با جعل هویت و تاریخ به دنبال جذب گردشگر هستند و در چنین شرایطی، ما باید از این ظرفیت های ارزشمند تاریخی و فرهنگی که در شهرستان داریم به بهترین نحو بهره ببریم.

فرماندار شهرستان رشت  ابنیه و اماکن تاریخی شهرستان رشت  را میراثی ارزشمند برای مردم شهرستان، استان و حتی کشور دانست و افزود: مرمت و بازسازی ابنیه قدیمی علاوه بر اینکه می تواند عامل پیوند انسان ها با رگ و ریشه و اندیشه گذشتگان باشد، به عنوان یک جاذبه ارزشمند برای گردشگران می تواند زمینه رونق صنعت گردشگری در سطح شهرستان را فراهم کند.

وی در ادامه افزود: باید با برگزاری نشست های تخصصی بتوانیم به صورت بهینه از ظرفیت های موجود استفاده شود و اعتبار لازم  را برای این امر تخصیص دهیم.

بازدید خانه قدیری، خانه ابریشمی، خانه حنانی، موزه میراث فرهنگی رشت و ابنیه تاریخی میدان شهرداری رشت از جمله  برنامه های امروز فرماندار رشت در حوزه احیا و مرمت ابنیه و آثار تاریخی شهر رشت بود.