اجرای ۸۶۷ برنامه در هفته بسیج/ تحویل ۱۱۴ واحد مسکونی در هفته بسیج به مددجویان کمیته امداد/ اجرای طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا با نام شهید قاسم سلیمانی
اجرای ۸۶۷ برنامه در هفته بسیج/ تحویل ۱۱۴ واحد مسکونی در هفته بسیج به مددجویان کمیته امداد/ اجرای طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا با نام شهید قاسم سلیمانی

رشت - ایده آل خبر- قبل از ظهر امروز فرمانده سپاه قدس گیلان در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج به تشریح برنامه های این هفته پرداخت.

به گزارش ایده آل خبر – سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان از اجرای ۸۶۷ برنامه در هفته بسیج خبر داد و گفت: بسیج از ابتدای شکل گیری خود تاکنون هرجا که نیاز باشد برای رفع مشکلات مردم وارد صحنه شده و تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه امام(ره) با فرمان تأسیس بسیج به‌نوعی انقلاب را حفظ کردند، اذعان داشت: شعار هفته بسیج امسال “پیشرو در خدمت و امیدآفرینی” است زیرا بسیج از این ظرفیت برخوردار است که گره‌گُشا و امید مستضعفان باشد.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه مقوله امیدآفرینی در بیانیه گام دوم انقلاب نیز تاکید شده است عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان امروز بر طبل ناامیدی می‌کوبند اما بسیج برای اینکه به همه بفهماند که پیرو ولایت است از هیچ تلاشی دریغ نکرده و برای امیدآفرینی در جامعه تلاش می‌کند.

وی در خصوص اقدامات بسیج در حوزه محرومیت زدایی و سازتدگی و خدمت به مردم گفت: در هفته بسیج ۱۱۴ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد اماده تحویل است.

اجرای برنامه راهیان نور در فضای مجازی

فرمانده سپاه قدس گیلان از اجرای برنامه فرهنگی با استفاده از فضای مجازی در هفته بسیج خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار در کشور برنامه راهیان نور دانش آموزی در قالب اجرای بک برنامه مجازی برای ۱۰ هزار دانش اموز طراحی شده است و راویان با حضور در گلزار شهدای شهرستانهای رشت، انزلی، لاهیجان ، لنگرود و آستانه اشرفیه و حتی در برخی بقاع متبرکه در آنجا مزار شهدا قرار داشته باشد اقدام به روایت ایثار و شهادت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در امتداد برنامه کمک مومنانه ، ۱۴ هزار بسته برای محرومین تدارک دیده شده که در هفته بسیج به صورت روزانه توزیع خواهد شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح کرد : در حوزه آزادسازی زندانیان غیر عمد بسیج پیشتاز شده و توانست با جمع آوری هزینه های پشتیبانی یادواره شهدا اقدام به آزادسازی بیش از ۳۰ زندانی غیر عمد نماید.

گلایه از سازمان انتقال خون

سردار عبدالله پور در بحث نذر خون ، ضمن ابراز گلایه از سازمان انتقال خون گیلان خاطرنشان کرد: با وجود اعلام آمادگی و پیشنهاد از سوی سپاه و بسبج در خصوص تخصیص ساختمان و تخت در راستای جمع آوری گروه های خونی مورد نیاز برای بیماران بستری در بیمارستانها و تامین خون نیاز استان، متاسفانه سازمان انتقال خون با ارائه دستگاه انتقال خون و اموزش خون گیری و کار با دستگاه به بسیجیان رغبت چندانی نشان نداده است.

وی از اجرای مجدد طرح غربالگری بیماری کووید ۱۹ دراستان خبر داد و گفت: از انجایی که پیشگیری بهتر از درمان است، لذا سپاه و بسیج با کمک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اجرای طرح تکمیلی و ملی مبارزه با ویروس کرونا بانام طرح حاج قاسم سلیمانی اقدام به غربالگری مردم و شناسایی بیماران خواهد کرد.

هر پایگاه بسبج یک مرکز درمان

فرمانده سپاه قدس گیلان پرستاران را مجاهدان فی سبیل الله توصیف کرد و افزود: بنابراین در یک جهاد ملی پایگاه های مقاومت بسیج با شعار “هر پایگاه یک مرکز درمان” با کمک دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدام به اجرای طرح ملی شهید سلیمانی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و مقابله با این بیماری منهوس خواهند پرداخت.

بسیج ضامن امنیت کشور
وی در پایان سخنان خود بسیج را ضامن امنیت کشور دانست و گفت: هر جا که لازم باشد بسیج در زمینه جلوگیری از آسیب به مردم در همه ابعاد پیشگام بوده است.