احداث مجتمع بزرگ تجاری, گردشگری با متراژ بالغ بر ۱۴۸ هزار متر مربع در رشت
احداث مجتمع بزرگ تجاری, گردشگری با متراژ بالغ بر ۱۴۸ هزار متر مربع در رشت

رشت - ایده آل خبر - رئیس شورای اسلامی شهر رشت از احداث مجتمع تجاری ، گردشگری و فرهنگی به متراژ بالغ بر ۱۴۸ هزار متر مربع در خیابان پرستار رشت و با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پنجمین جلسه علنی شورای رشت با اشاره به اینکه در تلاش برای مهیا کردن شرایط حضور و مشارکت بخش خصوصی در پروژه های بزرگ رشت هستیم اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای در شهرداری رشت در خصوص اجرای پروژه‌ ای تجاری و گردشگری با حضور شهردار و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در خیابان پرستار برگزار شد و با توجه به اینکه زیر ساخت های گردشگری رشت از شرایط خوبی برخوردار نیستند و بسیاری از هتل ها و مراکز اقامتی در این شهر بالغ بر ۴۰ سال از عمر آنان می گذرد ، امیدواریم با اجرای این پروژه زیر ساخت های گردشگری رشت رو به بهبودی برود.

محمد حسین واثق کارگرنیا به تشریح مشخصه های فیزیکی این پروژه پرداخت و گفت: این مجتمع تجاری گردشگری با متراژ ۱۴۸ هزار و ۴۶۳ مترمربع و در ۲۳ طبقه احداث خواهد شد که بیست طبقه از آن روی همکف و ۳ طبقه دیگر در زیرهمکف قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در قسمت زیرزمین این مجتمع دو طبقه پارکینگ در نظر گرفته‌شده است و در طبقه همکف لابی هتل، فضای ورزشی و استخر وجود دارد و طبقات اول تا پنجم آن به ‌عنوان پارکینگ واحدهای تجاری ، طبقه ششم فضای سینمایی، طبقه هفتم رستوران، طبقه هشتم تالار و سالن اجتماعات، طبقه نهم اداری_خدماتی هتل، طبقه دهم تا نوزدهم به ‌عنوان هتل و طبقه بیستم نیز به‌عنوان رستوران در نظر گرفته ‌شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر همراهی استانداری، نمایندگان مردم رشت در مجلس ، فرمانداری، کمیسیون ماده پنج و غیره تصریح کرد: متاسفانه در شرایط فعلی شهرداری رشت توان تامین مالی اجرای چنین پروژه هایی را ندارد و به همین علت قصد داریم با مشارکت بخش خصوصی ، پروژه های مهم ، اولویت دار و ماندگار در رشت اجرایی کنیم .

کارگرنیا به موضوع رفع مشکل زمین های نسقی در رشت اشاره کرد و گفت: این مهم با تلاش اعضای شورای پنجم و ششم رشت و همچنین پیگیری های شهردار و مجموعه شهرداری رشت به وضعیت خوبی رسیده است اما برخی از موانع در مسیر اجرای شیوه‌نامه به وجود آمده است که برای رفع آن باید شورا به‌عنوان مصوب کننده این شیوه‌نامه به همراه شهردار رشت در تهران حضور پیدا کند تا ان شاا به زودی با رفع موانع موجود ، شهروندان بتوانند با خیالی آسوده نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه امروز استاندار گیلان نیز در جلسه ای پیرامون ساخت و سازهای نسقی تأکیداتی داشته اند افزود: استاندار گیلان در جلسه ای پیرامون جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید فراوانی داشت و یکی از راهکارهای پیشگیری ، رفع مشکل پیش آمده در اجرای شیوه نامه است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد پارک حاشیه ای در رشت مصوب طرح جامع حمل و نقل و ترافیک است افزود: در برخی از خیابان های شهر رشت ، افرادی از ساعات های اولیه روز تا پاسی از شب خودروهای خود را پارک
و این حق را از دیگران سلب می کنند و با اجرای پارک حاشیه ای که جزو اماکن عمومی و متعلق به شهرداری است عدالت رعایت می شود و افراد دیگر نیز می توانند از فضای پارک های حاشیه ای عادلانه بهره مند شوند.

کارگرنیا با بیان اینکه اگر به قرار داد و اقدامات شرکت پیمانکار ،پیرامون موضوع پارک حاشیه ای ایراداتی وارد است باید بررسی شود گفت: چنانچه شرکت طرف قرار داد با شهرداری رشت در این باره به تعهداتش عمل نمی کند این موضوع باید بررسی و برطرف شود .