احیاء ۶۸ واحد صنعتی تملک شده گیلان، تکلیف امسال است
احیاء ۶۸ واحد صنعتی تملک شده گیلان، تکلیف امسال است

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، تیمور پورحیدری در دیدار با سیدعلی آقازاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: احیاء ۶۸ واحد صنعتی تملک شده تکلیف استان از طرف وزارت صمت در سال جاری است.مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه علیرغم […]

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، تیمور پورحیدری در دیدار با سیدعلی آقازاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: احیاء ۶۸ واحد صنعتی تملک شده تکلیف استان از طرف وزارت صمت در سال جاری است.
مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه علیرغم واگذاری بسیاری از امور صنایع غذایی و کشاورزی در قالب طرح انتزاع به سازمان جهاد؛ اداره ما به مردم تعهد دارد، تشریح کرد: ما بعنوان دبیر کارگروه تنظیم بازاربا توجه به گستره خدمات و فعالیتها در بسیاری از امور نظارتی به جهاد کشاورزی کمک می کنیم ولی تامین و عرضه و حتی نظارت محصولات کشاورزی طبق قانون انتزاع با جهاد است.
وی با اشاره به احتمال بروز مشکل در صورت عدم تامین شکر و روغن مورد مصرف کارخانجات،اظهار داشت: همواره بایستی ذخایر این کالاهای استراتژیک برنامه ریزی گردد تا در روند تولیدات کارخانجات صنایع غذایی اختلال و رکود ایجاد نشود
تیمور پورحیدری به پیگیری های مداوم خود جهت اختصاص سهمیه بیشتر از وضع موجود به استان سخن گفت و عنوان کرد: طی چندین مکاتبه با وزارت متبوع و تماس تلفنی مکررا پیگیر افزایش سهمیه برای مصارف خانوار، صنف و صنعت گیلان هستیم تا بتوانیم نیاز واقعی استان را تامین نمائیم.
صنعت؛ متعلق به همه مردم و نظام است
در ادامه این دیدار نماینده مردم شهرستان رشت نیزبا توجه به فضای فعالیت این اداره کل، اظهار داشت: وظایف این اداره کل زیاد است و با همه خانواده ها و یا هر ارگانی به نوعی در ارتباط است و با اشتغال و معیشت مردم رابطه مستقیم دارد.
سید علی آقازاده در ادامه گفت: ما افتخار می‌کنیم که بعنوان یک مدیر انقلابی و گیلانی سکاندار این اداره کل هستید و انتظار داریم با جذب سرمایه گذار خوب و ایجاد یک صنعت کارآمد و به روز، اشتغال پایدار در گیلان ایجاد شود.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: کارخانجات تملک شده و مصادره شده باید به چرخه تولید بازگردد و چرا باید کارخانه‌هایی مثل نوغان، ابریشم و پوشش که متعلق به این مرز و بوم است تعطیل باشند و متولیان امر در گذشته اقدامی اثربخش جهت رفع مشکل نداشتند.
سردار آقازاده با بیان اینکه صنعت متعلق به همه مردم و نظام است، خاطر نشان کرد: در سال های اخیر هرج و مرج شدیدی در صنعت استان داشته ایم و ضرر کرده ایم که باید بررسی و بازنگری شود.
وی افزود: پیشنهاد بنده این است که ویژه، شرکت پوشش را فعال نمایید و تحت نظارت خود این شرکت به سرمایه گذاری واقعی و فعال، برای ایجاد شهرک نساجی واگذار شود.
وی همچنین تاکید کرد: معادن استان باید ساماندهی شود و از این منابع به درستی استفاده و به نفع مردم بهره برداری شوند و در این مسیر بنده با همه وجود کمک می‌کنم و همراهی و مساعدت لازم را خواهم داشت.