ارتش مردمی در کنار مدافعان سلامت گیلان
ارتش مردمی در کنار مدافعان سلامت گیلان

رشت - ایده آل خبر - در راستای همکاری تنگاتنگ آحاد جامعه، دستگاه‌ها و نهاد های کشوری و لشکری با مدافعان سلامت، ارتش نیز استعداد و امکانات خود را جهت خدمت به مردم در بخش سلامت به کار گرفته است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا) ؛ اتحاد و همبستگی در بین ایرانی‌ها زبان زد عام و خاص است و مردمان این دیار کهن بارها نشان داده‌اند که در روزهای سخت و طاقت‌فرسا در کنار یکدیگر هستند.
تاریخ نشان داده هرجا که این کشور، مرز و کیانش در معرض آسیب ، تهدید و بحران قرارگرفته، همدلی‌ها و همراهی‌هایش در اوج بوده و مقاومت و پایداری مردمانش تا عادی شدن شرایط تداوم داشته است. هرچند بخواهد این تهدیدات همچون بحرانی مثل جنگ تحمیلی هشت سال طول بکشد و یا بحرانی همچون کرونا که حدود دو سالی هست با ما جنگ می‌کند و قصد پایان نیز ندارد!
با عبور از جنگ تحمیلی، اتحاد همه‌جانبه و همدلی ملی به‌عنوان محور و اساس مقاومت ایران به شمار می‌رود که نمونه این وحدت کلمه مثال‌زدنی همراهی و همکاری همه‌جانبه مسوولان با مردم و همکاری متقابل با آنها در طول دوران کرونا است.
در بحران کرونا تمامی استعداد و ظرفیت‌های کشور به‌صورت سازمان‌دهی شده و خودجوش به خدمت مردم درآمدند و بارها این همراهی‌ها و همدلی‌ها مورد تفقد رهبری معظم انقلاب اسلامی و همچنین رضایتمندی آحاد مردم قرارگرفته است.
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در کنار همراهی گروه‌های مختلف مردمی و تشکل‌های مردم پایه، حرکت بسیاری از دستگاه‌ها و نهاد ها، متمایز بوده که به عنوان نمونه می‌توان به همراهی و تعاون نیروهای مسلح به‌ویژه بسیج، سپاه و ارتش مردمی اشاره کرد.
تاریخ فراموش نخواهد کرد که در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، دلاورمردانی از شجره طیبه بسیج در بیمارستان دوشادوش مدافعان سلامت از هیچ کوششی دریغ نکردند و با تغییر تاکتیک و راهکار پیوسته همراه و یاور جدایی‌ناپذیر کادر بهداشت و درمان بوده‌اند.

روحیه تعاون و همراهی امروزه نه‌تنها در بین نیروهای بسیجی بلکه در بین تمامی مسوولان ارتشی نظام مقدس نیز وجود دارد که نمونه بارز آن همراهی ارتش با مدافعان سلامت و توسعه ارایه خدمات آنها به مردم در ابعاد غیرنظامی است.

ارتشی‌های غیور و مردمی، امروز که در پس چشمان بیدارشان حاشیه امنی برای مرزها و کیان کشور ایجاد کرده‌اند، استعداد و توانمندی‌های خود را به عرصه سلامت آورده‌اند و خبرهای خوبشان قرار هست گیلانیان را نیز خوشحال کند.

امروز دریادار دوم پزشک محسن مرادی نیا – رییس اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌منظور بررسی میدانی جانمایی بیمارستان صحرایی در محوطه مرکز آموزشی و درمانی رازی رشت ، سانتر مرکزی و اصلی کووید۱۹ گیلان ، در پی افزایش بی‌رویه مبتلایان به کرونا در گیلان حضور یافت. این در حالی است که نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک بیمارستان صحرایی ۶۰ تخته را نیز در دست احداث در محوطه مرکز آموزشی و درمانی پورسینا رشت دارد و به گفته دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا پایان هفته پس از تجهیز کامل توسط ارتش مردمی، به بهره‌برداری می‌رسد.
خوشبختانه موج همراهی و همدلی‌های نهادها و دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در استان گیلان همچون موج نخست شیوع بیماری کرونا در حال شکل‌گیری است و اگر همراهی‌های مردم نیز با مدافعان سلامت بیش از پیش شود، یقیناً پیک پنجم را نیز پشت سر خواهیم گذاشت .