ارج نهادن و توجه به بانوان باعث ایجاد پویایی در جامعه می شود
ارج نهادن و توجه به بانوان باعث ایجاد پویایی در جامعه می شود

رشت - ایده آل خبر - اسداله عباسی در مراسم تجلیل از دختران موفق و توانمند استان گیلان ، گفت : ارج نهادن و توجه به بانوان باعث ایجاد پویایی در جامعه می شود.به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان در مراسم تجلیل از دختران موفق و توانمند استان گیلان در زمینه های علمی ، فرهنگی و ورزشی که بمناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) در مهمانسرای المپیک رشت ، برگزار شد ، ضمن تبریک دهه کرامت گفت : شخصیت بارز حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت معصومه (س) در اسلام و در اعتقادات ما همواره مورد توجه و تکریم بوده است و احترام توسل به این بانوان مکرمه همواره وجود داشته است.
وی افزود : در همه عرصه ها پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بانوان ایرانی در صحنه حضور داشته اند واحساس هویت در دختران و بانوان بیشتر و بستر فعالیت برای آنان فراهم شد و مشارکت در امور مختلف اعم از علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری توسط بانوان را شاهد هستیم .
استاندار گیلان ادامه داد : ارج نهادن و توجه به بانوان را باعث ایجاد پویایی در جامعه عنوان کرد و صراحت بیان و لهجه بانوان را قابل تقدیر دانست و گفت : میزان تخلفات اداری بانوان کمتر از آقایان است .
دکتر عباسی با یادآوری صعود تیم ملوان بندر انزلی به لیگ برتر و چوکای تالش به لیگ دسته یک خاطر نشان کرد : برای رفع مشکلات این تیم ها همواره اعلام آمادگی کرده ایم و در سایر رشته های ورزشی نیز اگر معضلاتی در زمینه های زیر ساختی وجود دارد ، برطرف گردد و برای مرتفع کردن آن معضلات پای کار هستیم.
وی با اشاره به لزوم ایجاد نشاط در جامعه عنوان کرد : در دوران پساکرونا نیازمند ایجاد فضای پر نشاط ورزشی هستيم و در این راستا تمامی دستگاه‌های دولتی نیز باید از ظرفیت زیر ساخت ها و سالن های خود بهره گیری نمایند و در جهت توسعه ورزش در اختیار رشته های ورزشی قرار دهند .
دکتر عباسی در پایان گفت : از تشکیل شورای مشورتی با حضور جوانان و دانشجویان نخبه و موفق استان برای ارائه مشورت در خصوص رفع مشکلات حوزه جوانان استقبال می کنیم.
گفتنی است در پایان این مراسم از ۵۲ نفر از دختران موفق و توانمند استان گیلان در زمینه های فرهنگی ، ورزشی و علمی به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان گیلان و با همکاری استانداری گیلان ، دانشگاه گیلان ، اداره کل بهزیستی استان ،کمیته امداد امام خمینی (ره) همزمان با دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) تجلیل شد .