از بسته‌بندی سبزی در خانه تا حمایت از ایتام و نیازمندان
از بسته‌بندی سبزی در خانه تا حمایت از ایتام و نیازمندان

خانم حکیمی مادری است از جنس مهربانی و تلاش، مادری که هیچ‌گاه به خاطر مشکلات زندگی و نداری دست از تلاش و کوشش برنداشت و با توکل به خدا توانست روزهای سخت زندگی را به‌روزهای آرامش و آسایش تبدیل کند.

 

ایده آل خبر _به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مادر خانواده اگر شاد باشد اگر سلامت باشد اگر قوی و با اعتمادبه‌نفس باشد کانون آن خانواده گرم‌تر و بنیان آن محکم‌تر می‌شود، مادرانی هستند که از جنس فداکاری آفریده‌شده‌اند به کمترین‌ها قانع‌اند و بهترین‌ها را برای فرزندان و عزیزان خود طلب می‌کنند.

خانم حکیمی مادری است از جنس مهربانی و تلاش، مادری که هیچ‌گاه به خاطر مشکلات زندگی و نداری دست از تلاش و کوشش برنداشت و با توکل به خدا توانست روزهای سخت زندگی را به‌روزهای آرامش و آسایش تبدیل کند.

برای دیدن او باید مسیر طولانی تا روستای گل دشت از توابع بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر را طی کنیم، روستایی زیبا و سرسبز اما فاقد امکانات کافی برای زندگی، همانند دیگر روستاهای گیلان کمبودهایش زیر طبیعت زیبایش پنهان‌شده است، بالاخره با اشتیاق دیدار خانم حکیمی به روستا رسیدیم و چشم در چشم این بانو نشستیم تا با گوش جان حرف‌هایش را بشنویم، گویی تمام دنیا هم برای شنیدن با ما همراه شده‌اند.

او در سال ۷۴ بنادبه مشکلات خانوادگی سرپرست خانوار شد و تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفت، با کمک این نهاد توانست زندگی و معاش فرزندانش را تأمین کند اما با توجه به هزینه‌های زندگی جوابگو نبود و به‌ناچار برای مردم کار می‌کرد.

بعد از سال‌ها و بزرگ‌تر شدن فرزندانش دیگر به کارگری رضایت نداد و تصمیم گرفت برای خودش کار کند اما سرمایه کافی برای شروع کار نداشت به همین خاطر با مراجعه به امداد و دریافت مشاوره توانست در سال ۸۶ تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کند و به‌صورت خانگی با خرید سبزیجات و سرخ کردن و فروش آن‌ها شروع به کارکرد.

او بعد از مدتی مجدد تصمیم می‌گیرد تا کسب‌وکارش را رونق دهد، دلش می‌خواست یک کارگاه تولید و بسته‌بندی سبزیجات آماده راه‌اندازی کند اما توان مالی نداشت به همین دلیل مجدد به امداد مراجعه و تسهیلات دوم را دریافت کرد.

خانم حکیمی در مدت‌زمان کوتاهی یک کارگاه ۳۰۰ متری دایر کرد و با مشغول به کار کردن چند نفر کار بسته‌بندی سبزیجات را شروع کرد، بعد از مدت کمی کسب‌وکارش رونق گرفت و توانست تعداد بیشتری را مشغول به کار کند.

اکنون بعد از گذشت چند سال او ۳۰ نفر را مستقیم و ۴۰ نفر راهم غیرمستقیم با خود وارد عرصه کارکرده است و از این وضعیت بسیار راضی است.

اما او به این اندازه قانع نبود و به فکر صادرات محصولاتش به استان‌های دیگر و حتی کشورهای همسایه بود که این امر نیز بعد از گذشت زمان کوتاهی تحقق پیدا کرد و هم‌اکنون از سراسر کشور و حتی خارج از کشور سفارش کار گرفته و محصولاتش را صادر می‌کند.

با او که صحبت می‌کنیم حرف از اهمیت کسب روزی حلال می‌زند و اینکه همیشه حواسش به ترازو هست تا خدای‌نکرده ذره‌ای کم‌وزیاد نشود، رضایت خدا و رضایت مشتری برایش بسیار اهمیت دارد و همواره خودش و کارگرانش بر این قضیه تأکیددارند.

از او درباره آینده شغلی‌اش پرسیدیم که گفت: در نظر دارد تا محصولات بیشتری باکیفیت بهتری را صادر کند و همچنین کارگاهش را به یک کارخانه تبدیل کند.

فرزندان خانم حکیمی به‌واسطه تلاش مادر و تربیت درست او توانستند دوران تحصیل را به اتمام برسانند و هم‌اکنون یکی از فرزندانش استاد دانشگاه و دیگری فارغ‌التحصیل رشته محصولات غذایی است.

از لابه‌لای حرف‌ها و برق چشمانش فهمیدم که اهل خیرات و مبرات است و با اصرار متوجه شدم که او در حال حاضر حمایت چند یتیم را به عهده دارد و علاوه بر آن در حوزه‌های دیگر هم همواره به نیازمندان و ایتام کمک می‌کند.

خانم حکیمی هم‌اکنون به یک بانوی کارآفرین موفق نیکوکار شهرت یافته و برای دیگر زنان سرپرست خانوار یک الگوی تمام‌عیار ازنظر اخلاق، کار و تلاش و توکل است.

پای حرف‌های شیرینش که می‌نشینی خداحافظی از او سخت‌تر می‌شود اما همیشه گفته‌اند بعد از هر سلامی، خداحافظی است و ما هم به‌ناچار خداحافظی کرده و روستای زیبای گل دشت را پشت سر گذاشتیم.