استاندار گیلان وقف می تواند راهگشای حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور گردد
استاندار گیلان وقف می تواند راهگشای حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور گردد

استاندار گیلان وقف می تواند راهگشای حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور گردد

ایده آل خبر،به گزارش دفتر روابط عمومی ادلره کل اوقاف استان گیلان ،دکتر ارسلان زارع، استاندار صبح امروز(یکشنبه،۱۲ آبان) در دیدار با مدیران اوقاف گیلان که به مناسبت دهه وقف در استانداری گیلان انجام شد اظهار کرد: احسان و نیکوکاری مبتنی بر کمک به دیگران و همنوعان از برترین فضایل انسانی است.
وی افزود: ادیان الهی به ویژه دین اسلام بر وقف تاکید دارد و دستورات صریح و واضحی در این راستا صادرکرده است.
استاندار گیلان تاکید کرد: از صفات نیکو که به عنوان صدقه جاریه می ماند و به جهت اثرات و برکات ارزشمندی که نصیب افراد جامعه می کند سنت حسنه وقف است.
وی گفت: سنت حسنه وقف با عنوان صدقه جاریه علاوه بر داشتن سابقه تاریخی، اقدامی فرهنگی ارزشی و اجتناعی محسوب می شود.
وی با بیان اینکه وقف علاوه بر آثار معنوی، عمل ماندگاری در عرصه اقتصادی و خدمت رسانی به مردم ایجاد می کند، اذعان داشت: انتظار است که در ترویج آن روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و همه کسانی که تریبون دارند پیوسته تبلیغ کنند.
زارع یادآور شد: وقف نمادی از خیرخواهی، تعاون و همزیستی و عطوفت انسانی و جلوه ای از کمال انسانی است که برگرفته از ایده های بالای ایمان به خداست.
وی خاطرنشان کرد: سنت وقف عام است و منافع عمومی مردم را پیوسته تامین نی کند.
استاندار گیلان اظهار داشت: میل به جاویدان زیستن و ماندگاری نام نیک تشویق می کند افراد جامعه در وقف شریک شوند و یادگاری از خود برجای بگذارند که بعد از وفاتشان نام نیکشان بماند و برای جامعه مفید باشد.
وی گفت: سنت حسنه وقف از مصادیق احسان و خیرخواهی و نیکوکاری است.
زارع اظهار کرد: خوشحال باشید از اینکه خداوند مشیتش بر این قرار گرفت که در این عرصه خدمتگذار به مردم هستید.
وی گفت: وقف می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات ما در عرصه فرهنگی اقتصادی و اجتماعی باشد.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه کشور ما به سبب تحریم های ظالمانه وناجوانمردانه استکبار دچار مشکلاتی است، گفت: تصور ما این است که وقف به عنوان یک مولفه مهم در عرصه اقتصادی هم می تواند در توسعه گیلان موثر باشد.
وی اظهار کرد: در به روز رسانی نیات واقفان کوشش کنیم تا بخشی از مشکلات جامعه را از طریق وقف حل کنیم و یا حداقل کاهش بدهیم.
زارع اضافه کرد: بقاع متبرکه نیاز دارند که براساس طرح های جامع مصوب نسبت بازسازی آنها اقدام کنیم تا کیفیت خدمت رسانی به زائران بهتر شود.
وی گفت: امروزه زائران بقاع متبرکه فقط گیلانی نیستند و از بیشتر نقاط کشور و خارج از کشور هم زائر داریم.
استاندار گیلان ادامه داد: بخش مهمی از کار بازسازی بقاع متبرکه توسط مردم باید انجام شود و مردم گیلان هم چنین روحیه ای دارند.
دکتر زارع بر ضرورت امید آفرینی هر چه بیشتر در میان مردم تاکید کرد و گفت: هدف دشمن ایجاد تفرقه و ناامیدی بین مردم است و باید با امید آفرینی بیشتر، دشمنان را ناکام بگذاریم که این امر خشنودی مردم و خداوند را به دنبال خواهد داشت.