استقبال از ۱۷ هزار زائر اربعین حسینی در مواکب آستارا
استقبال از ۱۷ هزار زائر اربعین حسینی در مواکب آستارا

احسان بیش از یک میلیارد ریال خیرین آستارا به موکب امام زادگان قاسم و ابراهیم کار استقبال از زوار خارجی در موکب های آستارا به پایان رسید

مسئول کمیته استقبال و فرهنگی ستاد اربعین شهرستان آستارا از احسان بیش از یک میلیارد ریالی خیرین آستارا به موکب امام زادگان قاسم و ابراهیم خبر داد.
رئیس اوقاف آستارا و مسئول کمیته استقبال و فرهنگی ستاد اربعین شهرستان آستارا اظهار داشت: برنامه استقبال از ۱۷۰۰۰ زائر خارجی که از مرز آستارا از تاریخ ۹ مهر تا ۲۱ مهر وارد کشورمان شدند به بهترین شکل صورت گرفت و به پایان رسید.
‎ جمشید مهدوی گفت: این تعداد زوار که عموما از کشور جمهوری آذربایجان و بعضا از گرجستان و روسیه و داغستان و ازبکستان بودند بوسیله ۲۷۱ اتوبوس و ۱۰۰ سواری و ۴۰ مینی بوس و ون وارد کشورمان شدند که در دو موکب پایانه مرزی و امام زادگان شریف حضرت ابراهیم و قاسم علیهما السلام با یه وعده غذای گرم پذیرایی شدند.
رئیس اداره اوقاف آستارا اعلام کرد: در حسینیه و زائرسرای حرم امامزادگان قاسم و ابراهیم آستارا به ۷۲۰۰ نفر از زوار اسکان موقت و شبانه داده شده است.
وی گفت: کمیته استقبال با برنامه ریزی های صورت گرفته آماده می‌شود تا این تعداد از زائرین را هنگام برگشت بدرقه نماید و به همیت منظور ضمن فعال بودن ایستگاه صلواتی قرار است هدیه معنوی به تمامی زائرین تقدیم شود.
‎ مهدوی اظهار داشت: در این ایام هزینه های زیرساختی به مبلغ ۲۸میلیون تومان از محل نذورات نقدی پرداخت شد.
رئیس اوقاف آستارا خاطرنشان ساخت: خیرین و مردم شریف آستارا ۱۰۴ میلیون تومان اقلام خوراکی به موکب امام رضا(علیه السلام) امام زادگان قاسم و ابراهیم احسان نمودند که در آشپزخانه موکب امام زادگان آستارا طبخ شد و در اختیار زائرین قرار گرفت.