افتتاح اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه زینتی در چابکسر
افتتاح اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه زینتی در چابکسر

ایده آل خبر _ به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه زینتی با حضور دکتر عباسی؛نماینده محترم مردم رودسر و املش،دکتر سالاری؛استاندار محترم گیلان،مهندس طهماسبی؛معاون محترم وزیر در امور باغبانی،مهندس تقوی؛مدیر کل امور گلخانه،مهندس درجانی؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان و مقامات شهرستانی در شهرستان رودسر(چابکسر)افتتاح گردید. […]

ایده آل خبر _ به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه زینتی با حضور دکتر عباسی؛نماینده محترم مردم رودسر و املش،دکتر سالاری؛استاندار محترم گیلان،مهندس طهماسبی؛معاون محترم وزیر در امور باغبانی،مهندس تقوی؛مدیر کل امور گلخانه،مهندس درجانی؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان و مقامات شهرستانی در شهرستان رودسر(چابکسر)افتتاح گردید.

نمایشگاه بین المللی گل و گیاهان زینتی از امروز لغایت ۱۳ اردیبهشت به مدت ۵ روز در شهرستان رودسر(چابکسر) برپا می باشد.
این نمایشگاه با حضور تولیدکنندگان گل و گیاهان زینتی از سراسر کشور و بازدیدکنندگانی از کشوررهای حاشیه خزر در دو فضای باز و سرپوشیده برگزار می شود و یکی از اهداف مهم برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاهان زینتی رونق تولید، ارتقاء درآمد، توسعه اشتغال و ارتباط تولیدکنندگان با یکدیگر است.

مهندس طهماسبی ؛ معاون وزیر در امور باغبانی جهاد کشاورزی در آیین افتتاح نمایشگاه اظهار داشت : چابکسر باید به یکی از قطب های تولید درختچه و گل و گیاهان زینتی کشور تبدیل شود.

وی با تاکید بر این نکته که ایجاد محل دائمی نمایشگاه گل و گیاه خواسته مردم این شهرستان و استان است، گفت: امیدواریم با اقدامات در نظر گرفته شده به زودی شاهد راه اندازی دائمی این نمایشگاه باشیم.

مهندس طهماسبی افزود: ایران دارای اقلیم آب و هوایی متنوع است و مناطقی مانند شمال دارای آب و هوای مرطوب بوده و به خاطر داشتن اقلیم مناسب می تواند با کمترین هزینه بهترین گل ها را تولید و صادر کند .
وی خاطرنشان کرد:سهم صادرات ایران در این حوزه حدود ۲۰ میلیون دلار می باشد.

در ادامه مهندس درجانی ؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان عنوان نمود: ایران با اقلیم متنوع خود دارای استعداد های بالقوه برای تولید گل و گیاهان زینتی است.

مهندس درجانی گفت: بخش وسیعی در شمال کشور مستعد پرورش انواع گل ها و گیاهان زینتی بوده و گسترش حوزه تولید و عرضه این محصولات، بازار گسترده ای برای این تولیدات در کشور های حاشیه جنوبی خلیج فارس و همسایگان شمالی و حتی بازارهای دور در شرق آسیا و غرب اروپا به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: با توجه با اهمیت صادرات غیر نفتی و همچنین ویژگی های ذاتی مناطق کشور و استان برای پرورش گل،استفاده از ظرفیت بالای صنعت گل و گیاه جهت توسعه و ایجاد اشتغال و تحقق بخشیدن به اهداف سند چشم انداز برنامه های توسعه و رهایی از اقتصاد متکی به درآمد های نفتی ضروری به نظر می رسد.

مهندس درجانی در خصوص اهمیت تولید گل و گیاهان زینتی استان عنوان نمود: توانمندی بسیار بالای این دسته از گیاهان در ایجاد اشتغال به طوری است که هر هکتار گلخانه گل و گیاه زینتی برای۱۲نفر ایجاد اشتغال مستقیم می کند.

 

#گیلان#چابکسر#نمایشگاه بین المللی#گل#گیاه#رودسر#استاندار گیلان#گلهای _زینتی