افتتاح همزمان ۳۳ پروژه آبرسانی در آغازین روز از هفته دولت
افتتاح همزمان ۳۳ پروژه آبرسانی در آغازین روز از هفته دولت

افتتاح همزمان 33 پروژه آبرسانی در آغازین روز از هفته دولت

ایده آل خبر_قبل از ظهر امروز به صورت هم زمان  ۳۳ پروژه آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۲۲۶ میلیارد ریال با حضور مدیران استانی و شهرستانی رشت افتتاح شد.

در این مراسم میر شمس مومن زاده فرماندار رشت در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و با قدردانی از تلاش کارکنان شرکت آبفا رشت بیان داشت: خداباوری مردم دوستی و اخلاق مداری و خدمت ویژه به احاد مردم سرلوحه کاری شهیدان رجایی و باهنر بوده است.

میر شمس مومن زاده هفته دولت فرصت مغتنمی  برای تبیین دستاوردهای دولت عنوان کرد و گفت:در هفته دولت امسال ۵۱۶ طرح و پروژه با اعتبار ۳۷۳ میلیارد تومان  در حوزه های مختلف  عمران شهری روستایی صنعت و معدن فنی حرفه ای.و…. به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود:  با توجه به آفت آب در سفره های  زیرزمینی پدیده آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است و با توجه به عملکرد شایسته مجموعه آبفا درسطح شهرستان شاهد شاخص های خوب و ارزنده ای در حوزه آب و فاصلاب می باشیم.

فرماندار رشت یادآور شد: امید است با هدایت و حمایت دکتر زارع و مجموعه مدیریت شهری ضمن اجرای طرح بزرگ جمع آوری آبهای سطحی و فاضلابها از رودخانه ها  شاهد جمع آوری فاضلابهای صنعتی و بیمارستانی از رودخانه های فاخر سطح شهر باشیم.

مهندس حسینی با گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر و خیر مقدم به مسئولین استانی و شهرستانی اذعان داشت: امروز شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان بسیارخرسند است که در اولین روز از هفته دولت افتخار میزبانی از مردم و مسئولین شریف استان را در افتتاح همزمانی ۳۳ پروژه آبرسانی را دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاصلاب گیلان تصریح کرد: درحال حاضر  شرکت آبفای  گیلان مشغول خدمات رسانی  به بیش از ۱/۸ میلیون جمعیت شهری در ۵۰ شهر استان مشغول  است و همچنین جمعیت تحت پوشش آب ۹۹/۹۳ درصد و جمعیت تحت پوشش فاضلاب ۶۹/۹ درصد است.

وی با تاکید بر فعالیت ۲۷ واحد آزمایشگاهی در سطح گیلان در راستای کنترل کیفیت آب یادآور شد: هدف گذاری شرکت آب و فاصلاب گیلان تا پایان برنامه ششم توسعه برمبنای تحت پوشش قرار دادن ۹۹/۹۷ درصد در بخش آب و ۷۲/۸ درصد در خصوص پوشش دهی شبکه جمع آوری فاضلاب است که در صورت تحقق این أمر ۱۱۷ هزار نفر در بخش فاصلاب به جمعیت تحت پوشش اضافه خواهد شد.

مهندس حسینی گسترش تاسیسات و اصلاح و ارتقا شبکه های موجود را دو برنامه مدون شرکت آب و فاصلاب شهری تا پایان برنامه ششم عنوان کرد و گفت: به منظور تحقق این برنامه امروز افتخار داریم که ۳۳ پروژه را به ارزش ۲۲۶ میلیارد را تفدیم مردم عزیز این استان در شهرستانهای آستارا، انزلی، رودسر، سیاهکل، رودبار، سرا، فومن، شفت و رشت نماییم.

مدیر کل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان از افتتاح و راه اندازی مخزن ۳۰ هزار مترمکعبی و خط انتقال آن تا سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد:  ۶ پروژه از ۳۳ پروژه یادشده مربوط به شهر رشت با اعتباری بالغ بر ۱۰۶ میلیارد ریال از جمله بهره برداری خط انتقال آب خیابان طالقانی و بخشی از رینگ غرب شهر رشت است.

وی افزود: علاوه بر ۳۳ پروژه ای که امروز به طور همزمان در نقاط مختلف کشور به بهره برداری می رسد، طی ماه جاری و ماه آینده ۴ پروژه بزرگ به ارزش ۹۲۰ میلیارد ریال آغاز خواهد شد که برای برخی از آنها بیش از دو سال وقت صرف شده است.

ارسلان زارع با گرامیداشت هفته دولت و ضرورت رعایت اخلاق و حقوق شهروندی در سرلوحه کار مدیران تصریح کرد: دادن خدمت برای مردم
در گیلان هم مدیران و کارشناسان و کارکنان سازمانهای دولتی و نهادهای عمومی تلاش بر ان دارند تا در این راستا خدمت کنند ِ

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اقدامات ارزنده در همه شهرهای استان درابعاد گوناگون خاطرنشان کرد: به طور کلی شاخص های پوشش آب آشامیدنی در شهرهای استان مطلوب است.

نماینده عالی دولت در استان در خصوص اعتبارات دولتی در حوزه آب و فاضلاب تصریح کرد: میزان اعتبارات تخصیص یافته در این بخش
۱۶۸میلیارد تومان است و اعتبارات سفر کاروان دولت تدبیر و امید که بخش قابل ملاحظه محقق شد و امید است پیمانکاران منظم و طی زمان مقرر پروژه ها را به اتمام برسانند.