افتتاح ۲۶ پروژه صنعتی استان به صورت همزمان در شهرک صنعتی سپیدرود رشت
افتتاح ۲۶ پروژه صنعتی استان به صورت همزمان در شهرک صنعتی سپیدرود رشت

رشت_ایده آل خبر _در دومین روز از هفته دولت، ۲۶ پروژه صنعتی و هفت طرح ورزشی استان با مجموع هزینه بالغ بر ۳۱۳ میلیارد تومان به صورت همزمان با حضور استاندار گیلان در رشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ، دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان والامقام رجایی و باهنر، گفت: به واسطه شرایط قرمز کرونایی، پروژه‌های هفته دولت امسال به صورت همزمان و متمرکز و با حداقل جمعیت افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز ۲۶پروژه‌ صنعتی استان با اعتبار ۲۹۰میلیارد تومان به صورت همزمان در شهرک صنعتی سفیدرود رشت، مورد بهره‌برداری قرار گرفت، افزود: با افتتاح این طرح‌ها در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال، برای ۳۰۰نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از حضور و تلاشهای همه جانبه استاندار محترم گیلان و تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنربیان داشت : حمایت از صنایع کوچک می تواند باعث رونق اقتصادی جامعه شده و چرخ اقتصادی مملکت را بیش از پیش به حرکت درآورد .

وی همت و تفکر جمعی را برای تداوم پویایی صنعت استان کارساز دانست و افزود: درک منافع جمعی در افزایش و رونق فعالیت‌های صنعتی و اتصال آن به دانشگاه برای بهره مندی از تکنولوژی نوین می‌تواند صنعت استان را تغییر دهد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان عنوان کرد: نیروی انسانی قوه محرک های بدنه صنعت است و برای افزایش بهره وری و راندمان در بخش تولید توجه به سرمایه انسانی ضروری است و باید در نیروی انسانی احساس تعلق خاطر به صنعت در کارخانجات ایجاد شود تا متعاقب آن بهره وری و کیفیت مضاعف شود.

وی در پایان بیان داشت : ما در پرداخت تسهیلات و رفع موانع در سایر دستگاهها و تعریف استراتژی تولید، همواره از صنعتگران واقعی و پرتلاش حمایت همه جانبه خواهیم کرد .

گفتنی است ، واحدهای صنعتی افتتاح شده در زمینه تولید انواع لامپ کم مصرفSMD، COB با تکنولوژی مدرن، دستگاه نشاکار و کمباین برنج، دستگاه سمپاشی موتوری و چمن زن، کابین آسانسور، پارچه پرده‌ای، ترانسفورماتور، محافظ برقی فعالیت می‌کنند.