افزایش سهمیه قیر رایگان در ۲۰ روستای شهرستان شفت
افزایش سهمیه قیر رایگان در ۲۰ روستای شهرستان شفت

رشت - ایده آل خبر - طی جلسه ای با حضور مهندس اکبری اوسط مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، بهروزی فر نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، موسوی فرماندار شفت ، محمد اکبرزاده مدیرکل و معاونین و کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان موانع ومشکلات پروژه های عمرانی شهرستان شفت بررسی شد.

 

به گزارش ایده آل خبر – دراین جلسه محمد اکبرزاده با اشاره به اقدامات انجام شده ازسوی بنیاد مسکن شهرستان شفت اظهارکرد: شاخص اجرای طرحِ هادی با استفاده از قیر رایگان در ۲۰ روستا در بازه ی سه ساله، تا پایان سال جاری افزایش خواهد یافت.

‏مدیرکل بنیاد مسکن گیلان شاخص اجرای طرح هادی در شهرستان شفت را با استفاده از سهمیه قیر رایگان مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با این حال نیازمند تعامل و همراهی مسئولان محلی، در روند اجرای طرح های هادی هستیم.

‏مهندس اکبرزاده به بررسی ویژه روستاهای نیازمند بازنگری طرح هادی اشاره کرد وگفت: در صورت تصویب در کمیته های برنامه ریزی شهرستان این بنیاد آمادگی کامل خواهد داشت تا نسبت به بازنگری این روستاها در اسرع وقت اقدام نماید.

در ادامه موسوی فرماندار شفت با بیان اینکه ۹۲ روستای شفت دارای طرح هادی هستند، گفت: این طرح ها در ۳۷ روستا اجرایی شده است و طرح هادی ۳۰ روستای این شهرستان، نیازمند بازنگری است.

‏وی با اشاره به مشکلات و مطالبات مهم شهرستان در حوزه بنیاد مسکن، تصریح کرد: پیگیری و تسریع در اجرای پروژه ها را خواستاریم.

خلیل بهروزی فر نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت : استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تسریع و ایجاد تحرک در فعالیت های عمرانی روستاها ضرورت دارد و مشکلات حاشیه ای شهرها می تواند با توجه به توسعه روستاها و زیرساخت های مورد نیاز حل گردد.

‏نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید با ایجاد منابع درآمدی جدید در روستاها از روند مهاجرت های ناخواسته کاست و زمینه و انگیزه لازم برای ماندگاری روستاییان را فراهم کرد

‏ در ادامه مهندس اکبری مقدم، از خدمات بنیاد مسکن در عمران و آبادانی روستاها قدردانی کرد و تعامل مجموعه فرمانداری، بخشداری و دهیاران با بنیادمسکن در جهت توسعه عمران و آبادانی روستاها را ضروری دانست و افزود: این نهاد انقلابی باتوجه به نقش و عملکرد چندین ساله خود از جایگاه مهمی در حوزه های مختلف شهری و روستایی برخوردار است و ما نیز از این ظرفیت بیش از گذشته استفاده خواهیم کرد.