افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در استان گیلان نسبت به سال گذشته
افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در استان گیلان نسبت به سال گذشته

رشت - ایده آل خبر - دکتر هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان طی مصاحبه ای با باشگاه خبرنگاران جوان به تشریح شرایط استان در حوزه برق پرداخت.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق گیلان – هنرمند ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مردم عزیز گیلانی بجهت بروز خاموشی های ناخواسته اظهار داشت : مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته قریب به ۲۰ درصد در استان گیلان افزایش داشته و این افزایش مصرف برق در کل کشور موجب بروز خاموشی های ناخواسته سراسری شده است.

وی گفت: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۲ الی ۱۸ و در شب ۲۰ الی ۲۴ می باشد و مشترکین محترم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر رو ۲۵ درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره کرد و افزود: در این پویش نیاز است مردم شریف استان بین ساعت ۲ تا ۳ بعد ازظهر به مدت ۱۵ دقیقه کولرهای خودرا در خانه یا محل کار خاموش کنند و با این کار ۲۰درصد مصرف برق کاهش پیدا می کند.

هنرمند در پایان از کاهش ذخیره آب پشت سدها و کمبود تولید در نیروگاههای برقابی ، گرمای زودهنگام ، استخراج رمزارزهای غیر مجاز بعنوان دلایل افزایش مصرف برق در کل کشور یاد کرد.