امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان صنایع هوایی با استانداری و دانشگاه گیلان
امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان صنایع هوایی با استانداری و دانشگاه گیلان

رشت - ایده آل خبر - تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان صنایع هوایی با استانداری و دانشگاه گیلان، با حضور دکتر زارع استاندار و امیر خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع امضاء شد.

به گزارش ایده ال خبر به نقل از پایگاه خبری استانداری گیلان – دکتر ارسلان زارع استاندار در این مراسم اقدامات سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع را در راستای اعتلا و توسعه کشور ، مایه مباهات دانست .
وی با اشاره به ظرفیت های استان گیلان در عرصه های منابع انسانی، علم و فنآوری و موقعیت های جغرافیایی و اقتصادی؛ منطقه آزاد انزلی و دانشگاه گیلان ، این تفاهم نامه را فرصت مناسبی برای اساتید و فارغ التحصیلان رشته های مختلف مکانیک، برق، الکترونیک و سایر رشته های تخصصی خواند که می توان از ظرفیت های آنها متناسب با ماموریت های سازمان صنایع هوایی استفاده کرد و گیلان نیز به عنوان یکی از قطب های صنعت هوایی کشور مطرح شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با عزم همگانی و اراده ای که در مسئولان استان وجود دارد و با برگزاری مستمر و ماهانه کارگروه های تعیین شده ، شاهد اجرایی شدن هر چه سریعتر مفاد این تفاهم نامه باشیم.
امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع نیز هدف از امضای این تفاهم نامه را همکاری در زمینه اکتساب فناوری مورد نیاز کشور، توسعه فضای کسب و کارهای هوایی؛ اعلام اولویت های پژوهشی و فناورانه سازمان به دانشگاه و همکاری در اجرای طرح های آموزشی، پژوهشی و فناورانه سازمان صنایع هوایی در قالب تیم های استارتاپ و شرکت های دانش بنیان ممتاز منتخب ذکر کرد.
وی افزود: سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در راستای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا، خود را ملزم به استفاده از سرریز توانمندی های بخش دفاعی در حوزه های غیرنظامی می داند که بهره گیری از ظرفیت های این سازمان در فراهم سازی زیرساخت های پژوهشی، آموزشی و فرهنگ سازی در حوزه صنعت هوایی به ویژه در بخش هواپیماهای سبک، بخشی از این رویکرد می باشد.
در این مراسم مهندس اکبری مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم حضور داشتند.
در پایان نیز استاندار گیلان از شرکت های تابعه سازمان صنایع هوایی، دستاوردها و توانمندی‌های سازمان صنایع هوایی در حوزه طراحی، ساخت، تولید و بازآماد (اورهال) انواع هواپیما ، بالگرد و پهپاد بازدید کرد.