رشت-ایده آل خبر :مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از انجام بیش از 24 هزار و 748 ماموریت اورژانس 115 از ابتدای تیر ماه سال جاری تا به امروز، خبر داد .

به گزارش ایده آل خبر دکتر پیمان اسدی با اشاره به انجام بیش از ۲۴ هزار و ۷۴۸ ماموریت اورژانس گیلان از ابتدای تیر ماه سال جاری تا به امروز، تعداد کل ماموریت های غیر ترافیکی اورژانس گیلان را ۱۸هزارو ۹۷۸ مورد و ماموریت های ترافیکی را ۵ هزار و ۷۷۰ مورد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه به منظور مقابله با کووید ۱۹ همچنین، ۶۲ پایگاه اورژانس گیلان نیز آماده خدمت رسانی می باشد، تصریح کرد : در این خصوص همچنین نحوه برخورد صحیح با بیماران مبتلا به ویروس کرونا به پرسنل اورژانس گیلان ابلاغ شد و مرکز EOC،MCMC ، مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات اورژانس گیلان نیز به حالت آماده باش کامل، در آمد .

دکتر اسدی ادامه داد : از ابتدای تابستان امسال تاکنون ، تعداد پنج هزار و ۷۷۶ ماموریت مختص به کووید ۱۹ توسط فوریت های پزشکی گیلان نیز به انجام رسیده است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان یادآور شد : در طی مدت مذکور، ۲۱ ماموریت احیای قلبی ریوی و ۵ زایمان موفق توسط پرسنل فوریت های پزشکی گیلان به انجام رسیده است و ۱۴ بیمار و مصدوم نیز توسط اورژانس هوایی گیلان با موفقیت به مراکز درمانی استان ، انتقال یافتند.