اوج تقاضای مصرف برق امروز رکورد بی سابقه ۶۰ هزار و ۴۶۴مگاوات را شکست/ به زودی خبرهای جدیدی از  جمع آوری مراکز استخراج رمرزارز منتشر خواهیم کرد/ برای تامین برق شعب اخذ رای هماهنگی های لازم انجام شده است
اوج تقاضای مصرف برق امروز رکورد بی سابقه ۶۰ هزار و ۴۶۴مگاوات را شکست/ به زودی خبرهای جدیدی از  جمع آوری مراکز استخراج رمرزارز منتشر خواهیم کرد/ برای تامین برق شعب اخذ رای هماهنگی های لازم انجام شده است

رشت_ایده آل خبر - سخنگوی صنعت برق در پیامی به خبرنگاران اعلام کرد: امروز/ 26 خرداد/ با گرم تر شدن هوای کشور، اوج تقاضای مصرف به 60 هزار و 464 مگاوات رسید که در تاریخ صنعت برق کشور بی سابقه و البته نگران کننده است که البته در دو روز آینده (و پنجشنبه و جمعه) با تعطیل شدن ادارات، این میزان کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایده ال خبر – ،دکتر مصطفی رجبی مشهدی با بیان این که این میزان ۲۲۰۰ مگاوات بیشتر از پیک سال گذشته است، خاطرنشان کرد: سرعت رکورد شکنی مصرف برق در کشور بسیار نگران کننده است.

رجبی مشهدی با اشاره به این که اوج مصرف برق ایران در سال گذشته در ۳۱ تیرماه با شدت ۵۸ هزار و ۲۵۴ مگاوات ثبت شده بود، خاطرنشان کرد: این درحالی است که در کمتر از یک ماه گذشته چندین بار شاهد رکورد شکنی مصرف برق بودیم که در نهایت امروز این میزان به ۶۰ هزار و ۴۶۴ مگاوات رسید که در تاریخ صنعت برق کشور بی سابقه و البته نگران کننده است.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که توان تولید نیروگاه های کشور ۵۴ هزار مگاوات است، افزود: برقراری پایداری شبکه بیش از ۶ هزار مگاواتی تولید و مصرف امروز تنها با اجرای برنامه های مدیریت بار امکان پذیر بود.

وی در عین حال با تاکید بر این که همه هماهنگی ها برای تامین برق شعب اخذ رای در روز ۲۸ خرداد ماه انجام شده است، خاطرنشان کرد: در دو روز آینده و با تعطیل شدن ادارات، مصرف برق کشور کاهش می یابد.

رجبی مشهدی با اشاره به این که بیش از ۲۴ هزار مگاوات از مجموع مصرف برق کشور در ساعت های گرم روز به وسایل سرمایشی اختصاص دارد، اظهار داشت: در کنار این موضوع، پدیده جدید استخراج های غیرمجاز نیز باعث فشار بیشتری به شبکه برق شده است.

سخنگوی صنعت برق در عین حال با بیان این که در چند روز گذشته در چند نوبت، عملیات های متعددی برای شناسایی و جمع آوری مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز به اجرا در آمده است، گفت: به زودی خبرهای جدید و تصاویری از چگونگی این دزدی آشکار توسط سودجویان برای آگاهی مردم منتشر خواهیم کرد.