اولویت واکسن کووید ۱۹ با واجدان دریافت دز دوم است
اولویت واکسن کووید ۱۹ با واجدان دریافت دز دوم است

رشت - ایده آل خبر - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام کرد: تا دو روز آینده اولویت واکسن کووید با واجدان دریافت‌ دُز دوم است.

به گزارش ایده ال خبر ره نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان ( و ب د ا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده امروز، شنبه در نشست وبیناری با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه با اشاره به تداوم بخشی از اعمال محدودیت ها تا پنجم شهریور ماه سال جاری ، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به سهمیه واکسنی که از سوی وزارت بهداشت و درمان به استان اختصاص می یابد تا دو روز آینده، اولویت واکسن با کسانی است که نوبت دریافت دُز دوم آنها فرا رسیده است.
وی افزود: با وجود تلاش های شبانه روزی کارکنان حوزه بهداشت و درمان، هنوز رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم جدی گرفته نمی شود که لازم است اهمیت این موضوع برای همه مورد تاکید قرار گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه طی هفته گذشته روند مبتلایان بستری در بیمارستان ها نزولی بوده، گفت : متاسفانه طی آمار، روند موارد فوتی مبتلایان در موج پنجم نسبت به اسفند سال ۹۸ بیشتر بوده و هموطنان باید بدانند که شرایط موجود بحرانی تر از سال ۹۸ است.
دکتر حیدرزاده در خاتمه تاکید کرد: مراجعه به موقع به مراکز کووید ۱۹ ، ایزوله و قرنطینه شدن بیماران در شرایط کنونی می تواند در کنار واکسیناسیون کووید منجر به بهبود شرایط استان شود.