ایجاد فضای آموزشی لازم در مناطق محروم ضروری است
ایجاد فضای آموزشی لازم در مناطق محروم ضروری است

ایجاد فضای آموزشی لازم در مناطق محروم ضروری است

 

ایده آل خبر _به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، سیدجلال سیدمحمدی در نشست با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان که در راستای اجرای بخشنامه استاندار محترم گیلان مبنی بر سفر هفتگی مدیران کل دستگاههای اجرایی به شهرستان ها برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون ۱۲مدیرکل در حوزه های مختلف در شهرستان حضور یافته اند، اظهار کرد: با توجه به اهمیت آموزش و پرورش و تامین منابع و نیازهای فضای فیزیکی شهرستان برای آموزش و پرورش از مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان جهت حضور در شهرستان دعوت شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا به لحاظ موقعیت خاص خود یکی از شهرستانهای مهم استان به شمار می رود، افزود: شهرستان دارای ۱۳۰هزار نفر جمعیت است که اغلب در بافت روستایی حضور دارند. تعدد و پراکندگی سکونتگاهها موجب شده آموزش و پرورش به واسطه اهمیتش در نقاط مختلف شهرستان حضور داشته باشد.

سیدمحمدی با بیان اینکه این حضور گسترده این اهمیت را ایجاد می کند که بتوانیم زمینه و فضای آموزشی لازم را در نقاط مختلف شهرستان فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: در شهرستان مناطق محرومی وجود دارد که وجود برخی از نیازهای آموزشی و ایجاد فضای آموزشی لازم در این مناطق ضروری است.

وی در پایان اظهر کرد: امیدست بتوانیم در این جلسه با تصویب مصوبات و اخذ تصمیمات در راستای کاهش مشکلات حوزه آموزش و پرورش گام برداریم.

در ادامه مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با بیان اینکه امروز بنا به دستور دکتر سالاری استاندار محترم گیلان و اجرای مصوبات مبنی بر حضور مدیران کل در شهرستان ها، در صومعه سرا حضور یافته ایم، اظهار کرد: اداره کل گیلان بر اساس رسالتی که سازمان نوسازی مدارس بر عهده ادارات استانی گذاشته است بر اساس قانون اقداماتی نظیر شامل تخریب و بازسازی مدارس، پروژه های مشارکتی و مردمی،پروژه های مقاوم سازی و آسفالت مدارس و تجهیز مدارس جدید الاحداث را برای ادارات ۳۴گانه ادارات اموزش و پروش استان انجام می دهد.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار در سال ۹۷، دو مدرسه شهید خلوص دهقانپور و شهید باهنر اباتر به مجموعه آموزشی صومعه سرا اضافه شده است، افزود: در سال ۹۶ مدرسه ۶کلاسه آسیه به مجموعه آموزشی صومعه سرا افزوده شده است.

مهندس دقیق با بیان اینکه پروژه۱۲کلاسه شهید پورنصیری،  ۱۶کلاسه حجاب، ۶کلاسه شهید نقی جعفری تولمات و ۹کلاسه حضرت رقیه(س) و احداث نماز خانه در مدرسه حضرت رقیه(س) در دست اجرا است، خاطرنشان کرد: پروژه شهید عظیم داوری در مرحله فنداسیون باقی مانده است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دولت اتمام پروژه هایی است که در مرحله اجرا قر ار دارند، متذکر شد: دولت در تلاش است پروژه هایی را که در مرحله اجرا قرار دارد به اتمام برساند و سپس نسبت به اجرای پروژه های جدید اقدام کند.

مهندس دقیق با بیان اینکه در حال حاضر۱۲۰پروژه در کل استان وجود دارد که به اتمام نرسیده است، گفت: بنا است به یاری خدا دبیرستان شهید پورنصیری گوراب زرمیخ،حجاب،حضرت رقیه(س) را تا بهمن امسال به اتمام

میرسانیم. در صورت تزریق اعتبارات تا بهمن امسال مدرسه شهید نقی جعفری نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاشمان این است که پروژه های در دست اجرای شهرستان را در سال جاری به اتمام رسانیم، تصریح کرد: در خصوص آسفالت مدارس تاکنون ۱۸۳هزار متر مربع در سطح استان آسفالت صورت گرفته است که از این میزان ۲۱هزار مترمربع به شهرستان صومعه سرا تعلق دارد.

دقیق به استاندارسازی گرمایشی مدارس اشاره کرد و گفت: در منطقه صومعه سرا ۵۲مدرسه در قالب۲۸۱کلاس درس با ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان از سال ۹۰-۹۶کار استانداردسازی گرمایشی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در منطقه صومعه سرا صرفا ۸مدرسه نفتی وجود دارد که ۷مدرسه  گازرسانی به آن منطقه شده است، ادامه داد: طبق آمار ۲۲مدرسه گازی غیرایمن در صومعه سرا وجود دارد.

دقیق با بیان اینکه در منطقه تولمات استانداردسازی ۱۶مدرسه در بازه زمانی ۹۲-۹۶ ۶۱کلاس درس با اعتبار ۵۰۰میلیون به اتمام رسیده است، گفت: تمام تلاش و برنامه دولت این است که نسبت به ایمن سازی تمام مدارس نفتی و گازی غیرایمن و جمع آوری بخاری های نفتی طی دو سال اقدام کند.

وی با بیان اینکه افزایش اعتبارات پروژه های استانداردسازی گرمایشی از ۲۰به ۵۰درصد مصوبه ای است که در مجلس توسط نمایندگان استان و سایر استان ها رای موافق اخذ کرد، اظهار کرد: امسال۱۲میلیارد اعتبار در خصوص استانداردسازی گرمایشی داشته ایم که در سال جاری این مبلغ به ۳۰میلیارد خواهد رسید.