بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه ۸.۲ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین
بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه ۸.۲ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین

  ایده آل خبر _ دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه کشور به همراه استاندار و جمعی از مقامات استان از پروژه ۸.۲ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین محدوده رودبار تا منجیل بازدید کردند. به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان […]

 

ایده آل خبر _ دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه کشور به همراه استاندار و جمعی از مقامات استان از پروژه ۸.۲ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین محدوده رودبار تا منجیل بازدید کردند.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان مهندس پدرام مدیرکل و رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان گیلان در جریان این بازدید با ارائه گزارشی ازساخت و تکمیل ۸.۲ کیلومتر باقیمانده از آزاد راه قزوین ـ رشت در محدوه منجیل به رودبار و انعقاد قرارداد اجرای آن با ۲ پیمانکار خبر داد و گفت:‌ عملیات اجرایی این پروژه به طور رسمی از ۱۵ اسفند ماه سال ۹۷ با حضور رئیس جمهوری در استان آغاز شد.
مهندس پدرام خاطرنشان کرد : ۸.۲ کیلومتر آزاد راه رشت قزوین در محدود رودبار _ منجیل باقیمانده که عملیات اجرایی آن در دو قطعه اجرایی آغاز شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه تکمیل این پروژه در مجموع نیازمند حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است ، ابراز امیدواری کرد که با همراهی و همکاری مردم و مجموعه استان و مساعدت های معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور این پروژه تا موعد مقرر به اتمام برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به سختی پروژه و وجود تونل ها و پل های متعدد در مسیر اجرا تصریح کرد: ۸.۲ کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت-قزوین شامل ۸ دستگاه پل به طول ۱۶۸۷ متر و ۴ دستگاه تونل به طول ۲۸۲۱ متر بسیار پرهزینه است.
این مقام مسئول تصریح کرد : با احداث این طرح مشکل اساسی تنگ بودن معبر عبور از جاده موجود و عبور ترافیک از گلوگاه شهر رودبار مرتفع می گردد.
مدیرکل راه و شهرسازی در پایان با اشاره به وعده پیمانکاران در تکمیل این پروژه تا پایان موعد مقرر مشروط به همکاری مردم و دستگاه ها ابراز امیدواری کرد با همکاری و همدلی این مسیر در نوروز سال۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.
همچنین دکتر نوبخت در این جلسه با بیان اینکه این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است گفت : با اجرای این پروژه نه تنها مردم استان گیلان بلکه کل مردم ایران از آن بهره مند می شوند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پایان گفت : می طلبد با توجه به شرایط مالی که تامین شده است این پروژه هرچه سریعتر و طبق برنامه زمانبندی به بهره برداری برسد.