با اختصاص اعتبار لازم جهت طرح بهسازی دفن زباله در سایت سراوان موافقت شد
با اختصاص اعتبار لازم جهت طرح بهسازی دفن زباله در سایت سراوان موافقت شد

رشت - ایده آل خبر -'با موافقت محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبار لازم جهت اجرای طرح بهسازی دفن زباله در سایت سراوان اختصاص می یابد.

به گزارش ایده ال خبر به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، پس از رایزنی ها و پیگیری های شهردار رشت و مسئولان استانی در جلسه عصر امروز(دوشنبه ۷تیر ماه)سید محمداحمدی ودکتر نوبخت با اختصاص اعتبار لازم از محل منابع دولتی جهت اجرای طرح ساماندهی و بهسازی لندفیل سراوان موافقت شد.

این طرح تا قبل از آماده‌سازی و بهره برداری از دستگاه زباله سوز، در راستای رفاه حال اهالی سراوان و به منظور کاهش آسیب های معضلات و مشکلات ناشی از دفن غیربهداشتی زباله بزودی اجرایی می‌شود.

در این پروژه با ایجاد زیرساخت‌های لازم و تعبیه کانال‌های مخصوص نسبت به هدایت شیرابه‌های ناشی از انباشت زباله ونیز ساماندهی پسماندهای دفن شده اقدام خواهد شد و با اجرای آن مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی شیرابه‌ها تا حد زیادی مدیریت می‌شود.

شایان ذکر است با دستور موکد رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان جهت ساخت نیروگاه زباله سوز از محل تبصره ۱۹ پرداخت خواهد شد.