با شیر هویج فشارخونتان را تنظیم کنید
با شیر هویج فشارخونتان را تنظیم کنید

رشت - ایده آل خبر - اگر به دنبال یک نوشیدنی سالم برای کنترل فشارخون هستید، پیشنهاد ما به شما یک لیوان شیر هویج است که منبع غنی از پتاسیم است و باعث می‌شود تا سدیم اضافی در بدن کنترل شود و فشار خون کاهش پیدا کند

 

 

.به گزارش ایده آل خبر به نقل از  روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، شیر هویج کاهش دهنده انواع سرطان‌ها مخصوصا سرطان ریه و لوزه المعده است.شیر هویج حاوی کاروتنوئید است که برای کنترل قند خون موثر است. هویج دارای خواص قلیایی برای بدن است که باعث پاکسازی خون می‌شود. همچنین هویج تعادل هورمونی را در بدن ایجاد می‌کند.

فواید شیرهویج
منبع ویتامین‌های گروه ب
شیرهویج سرشار از ویتامین‎های گروه ب است، اسید فولیک و تیامین در هویج به وفور یافت می‌شود.

 

خواص ضد سرطانی هویج
مطالعات نشان می دهد که شیرهویج باعث جلوگیری از سرطان‌های ریه، سینه و سرطان روده بزرگ می‌شود. هویج سرشار از آنتی‌اکسیدان پلی استلین و فال کارینول است که باعث از بین‌بردن سلول‌های سرطانی می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا هویج به عنوان یک میوه ضدسرطان شناخته شود.

 

پاکسازی سموم بدن
شیرهویج دارای مقادیر زیادی از ویتامین آ است که به کبد کمک می‌کند تا سموم مختلف از بدن انسان خارج شود. هویج باعث می‌شود تا چربی در کبد کاهش پیدا کرده و مواد زائد از بدن خارج شود.

 

تقویت استخوان‌ها
شیرهویج دارای ویتامین کا است ، همین امر باعث می‌شود تا ترمیم استخوان‌ها به سرعت انجام شود، پتاسیم موجود در هویج باعث تقویت استخوان‌ها می‌شود.

 

سلامت پوست و چشم
ویتامین آ زیادی در شیرهویج یافت می‌شود ، همچنین آنتی‌اکسیدان‌های مختلفی در این میوه وجود دارد که باعث می‌شود تا سلامت پوست و چشم شما حفظ شود.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن
شیرهویج به دلیل خواصی که دارد باعث می‌شود تا مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌های مختلف به بدن رسیده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود.