برای پیشگیری از تب مالت از مصرف فرآورده های لبنی فله ای و غیرپاستوریزه خودداری کنید
برای پیشگیری از تب مالت از مصرف فرآورده های لبنی فله ای و غیرپاستوریزه خودداری کنید

رشت - ایده آل خبر- مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مردم خواست به منظور پیشگیری از ابتلا به تب مالت، از مصرف فرآورده های لبنی فله ای و غیر پاستوریزه جدا" خودداری کنند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا ) ؛ مهندس علی رضا نجفی با اشاره به اینکه افزایش آگاهی و اطمینان مصرف کنندگان از سلامت فرآورده های لبنی صنعتی موجب کاهش تقاضا و عرضه لبنیات سنتی خواهد شد ، گفت ؛ متاسفانه در سال‌های اخیر، به علت عدم آگاهی کافی و نگرانی های مصرف کنندگان از سلامت و کیفیت فرآورده‌های لبنی، هجمه های وارده به صنعت لبنیات کشور و بی‌پاسخ ماندن سووالات مختلف در ذهن مصرف کنندگان ، موجب افزایش چشمگیر تقاضا و عرضه لبنیات فله و سنتی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد ؛ این در حالی است که بدون شک در صنعت غذا و کارخانجات لبنی با حضور مسوولان فنی، آزمایشگاه های مجهز و تشدید نظارت های مستمر و نمونه برداری های تیم اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت های غذا و دارو دانشگاه کشور ، نگرانی به مراتب بسیار کمتر از مراکز سنتی است که در آن ها لبنیات به صورت فله عرضه می‌شود.

مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان یاد آور شد ؛ در اثر انجام فرآیند پاستوریزاسیون در محل واحد های صنعتی تولید فراورده های لبنی ، همه میکروارگانیسم های بیماری زا از جمله عوامل به وجود آورنده تب مالت و سل از بین می روند و البته این فرایند با حفظ ارزش غذایی شیر همراه است و این فرایندی است که با جوشاندن شیر در خانه بسیار متفاوت می باشد. /ص