بررسی وضعیت پروژه های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور
بررسی وضعیت پروژه های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور

ایده آل خبر_صبح امروز در دیدار رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با استاندار گیلان و نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی روند اجرای پروژه های آب و فاضلاب شهری و روستایی این استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به گزارش دفتر روابط عمومی آبفار گیلان، مدیرعامل […]

ایده آل خبر_صبح امروز در دیدار رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با استاندار گیلان و نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی روند اجرای پروژه های آب و فاضلاب شهری و روستایی این استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش دفتر روابط عمومی آبفار گیلان، مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به اینکه توسعه و اجرای فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان بزرگترین پروژه آبرسانی کشور است که از طریقBoT و با سرمایه کذاری بخش خصوصی در حال اجراست، گفت: با بهره برداری از این طرح حدود ۳ هزار لیتر در ثانیه به ظرفیت تصفیه‌خانه سنگر اضافه می شود.
مهندس جانباز افزود: تعداد زیادی از شهرها و روستاهای استان که در حال حاضر با کمبود آب شرب مواجه اند با اجرای این طرح از منابع آبی مطلوب بهره مند خواهند شد.
وی همچنین گفت: عملیات تکمیل رینگ های آبرسانی در شهر رشت و سایر نقاط استان متناسب با افزایش ظرفیت تصفیه خانه آغاز می شود.
مهندس جانباز افزود: برای ساماندهی فاضلاب شهرستان رشت بر اساس زمان بندی اعلام شده نیازمند ۶۰ میلیارد تومان اعتباریم تا در هفته دولت سال آینده و در صورت تحقق بودجه، زودتر از زمان پیش بینی شده به بهره برداری برسد.
وی، به نگاه ویژه وزارت نیرو به پروژه های آب و فاضلاب اشاره کرد و افزود: اولویت اجرای پروژه های فاضلاب به شهرهای شمالی و چند شهر گیلان داده شد و به لحاظ اجرای پروژه های زیست محیطی گیلان از سایر استان ها جلوتر است.
دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان هم در سخنانی گفت: از مهمترین نگرانی و مطالبات به حق مردم مناطق مختلف گیلان به ویژه در حاشیه شهرها تامین آب شرب است.
وی به تلاش های صورت گرفته در حوزه آب و فاضلاب گیلان از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تلاشی مضاعف در زمان باقی مانده تا پایان دولت دوازدهم به میانگین کشوری دست پیدا کنیم و انتظارات مردم برآورده شود.
وی با تاکید بر لزوم نظارت بر بهداشتی بودن آب مصرفی شهروندان و توسعه شبکه توزیع آب، خاطرنشان کرد: تسریع در روند اجرای پروژه های نیمه تمام حوزه آب استان موجب بهبود کیفیت و همچنین توزیع مناسب آب در مناطق مختلف استان می شود.
استاندار گیلان اولویت بندی در اجرای پروژه های آبی و اتمام پروژه های نیمه تمام را یک ضرورت خواند .
دکتر زارع، با بیان اینکه علاوه بر نیاز گیلان مبنی بر افزایش میزان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده استان در خصوص برطرف کردن مشکل تنش آبی، گفت: با توجه به اینکه صرفاً برای شهر رشت نیازمند بیش از ۵۰ میلیارد تومان هستیم، انتظار می رود شاهد افزایش میزان اعتبار پیش بینی شده باشیم.
وی افزود: دستیابی به میانگین شاخص کشوری بهره مندی آب روستایی در گیلان تا پایان دولت مورد انتظار است.