بسیج بزرگترین شبکه فرهنگی، اجتماعی و نظامی دنیاست/ اجرای بیش از ۵۰۰ برنامه در شهرستان رشت به مناسبت هفته بسیج
بسیج بزرگترین شبکه فرهنگی، اجتماعی و نظامی دنیاست/ اجرای بیش از ۵۰۰ برنامه در شهرستان رشت به مناسبت هفته بسیج

رشت - ایده آل خبر - صبح امروز سرهنگ سید اکبر قاسمی در نشست خبری بمناسبت هفته بسیج، شعار هفته بسیج " بسیج پیشرو خدمت و امید آفرین" معرفی کرد و عنوان داشت: امروز بسیج با تمام خود به خدمتگزاری خواهد پرداخت.

به گزارش ایده آل خبر – فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت بسیج را بزرگترین شبکه فرهنگی اجتماعی و نطامی دنیا دانست و گفت: نظیر بسبج در هیج جای دنیا نیست.

وی افزود: بسیج یک حرکت انقلابی از سوی معمار کبیر انقلاب بود. این پدیده بزرگ هنری بود که بوسیله امام (ره) از کوچه و پس کوچه های شهر بوجود آمد.

سیداکبر قاسمی منطق اصلی تشکیل بسیج راررفع تهدیدها و تبدیل تهدید به فرصت عنوان کرد و افزود: این پدیده عظیم به دستور امام (ره) در پاسخ به تهدیدات دشمن در ۱۳ ابان ۵۸ با تحقیر امریکا تحقیر تشکیل شد .و پس از آن دیگر امریکا جرات حمله به نظام جمهوری اسلامی را نداشت تهدید به برکت بسیج تبدیل به فرصت شد.

فرمانده سپاه مرکزی رشت با تاکید بر اینکه حرکت عظیم ملت ایران به سوی تمدن نوین اسلامی است یاد آور شد: برای تحقق این امر نیاز به تربیت جوانی با انگیزه ، قوی و پای کار است تا با بنیه معنوی خود بتوانند در مقابل همه تهدیدات مقاومت کنند.

این مسئول افزود: مردم با داشتن چنین جوانانی می تواند به تمدن اسلامی نزدیک شوند و این در حالی است که دشمن به دنبال تزریق افکاری سست و بی پایه در جوانان است که خوشبختانه تا امروز نتوانسته به اهداف خود برسد.

سرهنگ قاسمی با اشاره به اینکه در بسیج همه چهره ها دیده می شود، تصریح کرد: امروز افتخار بسبج در این است که همه اقشار چون کارمندان، حقوقدانان و کارگران عضو آن هستند. و ما باید دشمن شناسی را الویت اصلی کار خود قرار دهیم.

وی افزود: بسیج ۴۱ سال است که بدون مزد و منت کار و تلاش درهمه عرصه ها ایفای نقش دارد و اگر جایی نیاز به کمک رسانی و خدمات رسانی باشد، بسبج با تمام توان ورود می کند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت اذعان داشت: حفظ حراست از اصل انقلاب و نظام ، حفظ و حراست از هویت ایران اسلامی ، حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی سه وظیفه اصلی بسیج است.

وی چالاکی ، مکتبی و جهادی بودن را از شاخص های بسیج برشمرد و افزود: امروز افتخارمی کنیم که توانستیم تفکر بسیجی را به خارج از مرزها ارسال کنیم و امروز در عراق، لبنان و فلسطین دفاع مردمی نشات گرفته از تفکر بسیجی است.

سرهنگ قاسمی با تاکید بر اینکه هفته بسیج با شعار بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرینی آعاز خواهد شد، گفت:
بسیج باید امید آفرین باشد تا مردم عزیز بتوانند با همت بالا در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنند و نگذارند دشمن به اهداف خود برسد.

وی در تشریح برنانه های بسیج ناحیه بسیج شهرستان رشت گفت : در بسیج ناحیه رشت طی این هفته بیش از ۵۰۰ برنامه طراحی شده که به همت بسیجیان و مردم به اجرا درخودهد آمد.

فرمانده مرکزی سپاه رشت با اشاره به اجرای ۴ مرحله رزمایش مواسات در رشت تصریح کرد: در هفته بسیج سال جاری بیش از ۴۵۰۰ بسته معیشتی با کمک حوزه های مقاومت بسیج محلات بین افراد اسیب دیده توزیع خواهد شد.

سرهنگ قاسمی در اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی گفت: از امروز همه بسیجیان پای کار خواهند آمد و با همراهی دانشگاه علوم پزشکی در محله به محله و خانه به خانه به غربالگری مردم محلات شهرستان رشت خواهند پرداخت.

وی طرح ویزیت رایگان، در ۷ محله آسیب پذیر، پیش بینی کارگاه های آموزشی با اجرای پویش بسیج خادم مردم، افتتاح ده واحد مسکن محرومین را از پروژه های مهم این هفته برشمرد و گفت: در بحث تجهیزات ورزشی از ابتدای سال تاکنون ۴۰ بسته ورزشی به پایگاه های مقاومت بسیجی تقدیم شد. و تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلبون ریال برای پایگاه های مقاومت بسیج در بحث ورزشی تجهیز شد.