بهره برداری از خط انتقال آب سنگر به کوجصفهان همزمان با ایام مبارک دهه فجر
بهره برداری از خط انتقال آب سنگر به کوجصفهان همزمان با ایام مبارک دهه فجر

رشت - ایده ال خبر - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از بهره برداری از خط انتقال آب سنگر به کوچصفهان در ایام مبارک دهه فجر سالجاری خبر داد.

به گزارش ایده ال خبر به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، مدیرعامل این شرکت با اشاره به اهمیت ارتقاء کیفیت آب شهر کوچصفهان، از اجرای پروژه آبرسانی به این منطقه از محل تصفیه خانه بزرگ آب گیلان خبر داد.

سیدمحسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اعلام این خبر افزود: پروژه خط انتقال آب سنگر به کوچصفهان به طول ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر با لوله چدن داکتیل در حال اجرا می باشد که تاکنون ۸ هزار و ۵۰۰ متر اجرا و ۴ هزار و ۸۰۰ متر باقیمانده است.

وی با اشاره به اینکه شهر کوچصفهان و تعدادی از روستاهای حدفاصل شهر سنگر و کوچصفهان از مزایای این پروژه بهره مند خواهند شد افزود: جمعیت پیش بینی شده در افق این طرح در سال ۱۴۲۵ بیش از ۲۲ هزار نفر می باشد.

مدیرعامل آبفای گیلان هزینه اجرای این طرح را تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: برای اتمام پروژه و بهره برداری کامل از آن، حدود ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است که با تأمین و تخصیص به موقع اعتبار مورد نیاز، همزمان با ایام مبارک دهه فجر، شاهد بهره برداری از این پروژه و بهره مندی مردم منطقه از آب سالم و با کیفیت خواهیم بود.