به حداقل رساندن رفت و آمدهای غیرضروری گام بسیار مهمی در کنترول کرونا است
به حداقل رساندن رفت و آمدهای غیرضروری گام بسیار مهمی در کنترول کرونا است

رشت - ایده ال خبر - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت: در خانه ماندن و به حداقل رساندن رفت و آمدهای غیرضروری گام بسیار مهمی در کنترل بیماری کرونااست.

به گزارش ایده ال خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان ( و ب د ا) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده – امروز، چهارشنبه در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه ، اظهار داشت : متاسفانه ویروس کرونا با سرعت سرسام آوری در حال شیوع است و پیش بینی می کنیم تا پایان هفته آینده ، تعداد بیماران بستری در بیمارستان ها به دو هزار نفر برسد .
وی با بیان اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به پایین ترین سطح ممکن رسیده است ، گفت : با باز بودن تالارها، رستوران ها، عبور و مرور در اماکن شلوغ و سرپوشیده نمی توان مانع از انتقال بیماری شد به ویژه اینکه ویروس دلتا نسبت به سایر سویه ها، از سرعت شیوع بسیار بیشتری برخوردار است.
دکتر حیدرزاده در ادامه بر اهمیت همکاری مردم و اصناف در کنترل بیماری تاکید کرد و افزود : در خانه ماندن و به حداقل رساندن رفت و آمدهای غیرضروری گام بسیار مهمی در کنترل بیماری است.
معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد : با وجود هشدارهایی که داده شد و بحرانی شدن وضعیت استان گیلان ، وضعیت قرمز شهرستان ها جدی گرفته نمی شود.
وی در خاتمه یاد آور شد : با توجه به سرعت بخشی که فرایند واکسیناسیون داشته امیدوار هستیم همکاری مردم، اصناف و همه دستگاه های مرتبط منجر به کنترل بیشتر بیماری کرونا شود