بیشترین ابتلا به کووید ۱۹ در گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال
بیشترین ابتلا به کووید ۱۹ در گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال

رشت_ ایده آل خبر _معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با هشدار نسبت به بی توجهی به پروتکل های بهداشتی گفت: بیشترین مبتلایان به کووید ۱۹ در گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال هستند.

به گزارش ایده آل خبر ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان( وب د ا)، دکتر آبتین حیدرزاده شنبه در وبینار با مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها اظهار داشت: شرایط کنونی استان نسبت به اسفند سال ۹۸ شدیدتر و بحرانی تر است و این وضعیت باید از سوی مردم و مسئولان جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه روند بیماران بستری در بیمارستان ها افزایش داشته گفت: ماندگاری بیماران در بیمارستان ها بالا است و ۱۵.۵ درصد بیماران در آی.سی.یو های استان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه به فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ در استان اشاره کرد و افزود: با گذشت پنج ماه از آغاز واکسیناسیون، تاکنون ۶۰۰ هزار نفر از مردم استان دُز اول واکسن را دریافت کرده اند اما در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی در ایجاد ایمنی در برابر کووید ۱۹ از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به گفته ی دکتر حیدرزاده بیشترین ابتلا در گروه سنی ۳۰ تا ۳۹‌سال در سطح استان رخ داده و بیشترین بستری ها در گروه های سنی ۶۰ تا ۶۹ سال است.

معاون بهداشتی دانشگاه بر اعتماد به نظام مراقبت و همکاری هر چه بیشتر مردم با فعالان حوزه بهداشت تاکید کرد و افزود: ماندن در خانه، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور غیرضروری در اماکن شلوغ و پرازدحام می تواند در کنترل شیوع ویروس و حفظ سلامتی خود و هم استانی ها بسیار موثر باشد