بیش از ۲۱۵ تیم بازرسی در مانور گیلان فعال شدند/ با اختفاء و احتکار کنندگان کالا در گیلان مسامحه نمی شود
بیش از ۲۱۵ تیم بازرسی در مانور گیلان فعال شدند/ با اختفاء و احتکار کنندگان کالا در گیلان مسامحه نمی شود

رشت - ایده آل خبر - مدیرکل صمت گیلان با حضور در مراکز و شرکتهای پخش رشت در ادامه مانور نظارتی گفت: امروز بیش از 215 تیم بازرسی برای نظارت و پایش کالا‌های اساسی در بخش عمده فروشان، فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، مراکز پخش در شهر‌ستانها و مرکز استان بسیج شدند.


به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری به اتفاق معاونین و بازرسان، انبارهای موجودی کالا را تحت بازرسی قرار داد و اظهار داشت: پیرو تکلیف تعیین شده از وزارت صمت امروز نیز همانند دیروز بیش ۲۱۵ تیم بازرسی و نظارت در گیلان بسیج شدند و با تمام امکانات در بازار اقلام اساسی برای حفظ آرامش بازار، ارزیابی وضعیت کنونی تامین و توزیع و اعلام رفع کمبود‌ها ورود کرده اند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان عدم مسامحه با محتکران و برخورد قاطع با دپوکنندگان ارزاق عمومی، تاکید کرد: تمام کالاهای موجود باید به نحو مطلوب توزیع و قابل رویت در سطح عرضه باشد و هرگونه اختفا و پنهان نمودن اجناس تخلف است و به شدت با این موضوع برخورد قاطع صورت می گیرد.
وی با اشاره به حضور کلیه کارکنان این اداره کل و هیئت مدیره اتحادیه های مرتبط، تعزیرات و جهاد کشاورزی در این مانور، افزود: کلیه تیم ها در سراسر استان به صورت متحدالشکل و منسجم در مرکز استان و شهرستان های گیلان عملیات بازرسی را به صورت جهادی تا شب انجام می دهند.
وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان نیز در این طرح همراه شده‌اند گفت: بازاریان در طرحهایی همانند هدفمندی یارانه ها و بحران مرغ نیز اتحاد و پشتیبانی خود را از مردم ثابت کردند و امروز نیز با درک شرایط کشور با همه ظرفیت های خود وارد میدان شده اند.
تیمور پورحیدری با بیان اینکه کلیه تیمهای بازرسی و بسیج اصناف توجیه شده اند، افزود: به هیچ وجه دنبال تنش و التهاب آفرینی در بازار نیستیم و فقط با اختفا و احتکار کنندگان کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به شدت برخورد خواهد شد و هدف این مانور نظارتی همراهی با مردم و دفاع از حقوق مصرف کنندگان با رعایت حرمت کلیه کسبه و بازاریان است.