بیمارستان پیشرفته تنفسی ارتش در رشت به بهره برداری رسید
بیمارستان پیشرفته تنفسی ارتش در رشت به بهره برداری رسید

رشت - ایده آل خبر - بیمارستان 60 تخت خوابی پیشرفته تنفسی نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران در محوطه مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ صبح امروز، نخستین بیمارستان ۶۰ تخت خوابی پیشرفته تنفسی شهید سرلشکر موسی نامجوی نیروی زمینی محوری ارتش در محوطه مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
بیمارستان نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینی ۶۰۰ مترمربعی احداث‌شده و قابلیت استقرار حداکثر ۱۰۰ تخت درمانی را دارد.
بیمارستان نیروی زمینی محوری ارتش در پی کمبود تخت‌های بستری در گیلان و همچنین افزایش بی‌سابقه مبتلایان به کرونا در استان راه‌اندازی شده و برای برپایی آن‌ها تنها یک هفته زمان صرف شده است.
در حال حاضر بالغ‌بر دو هزار بیمار در سطح بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان بستری هستند که حدود ۳۰۰ تن از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
بیمارستان ارتش در رشت، هفتمین بیمارستان احداث‌شده نیروی زمینی محوری ارتش پس از دو بیمارستان در اصفهان، تهران، زاهدان و خاش و ماکلوان در فومن است.
بیمارستان پیشرفته تنفسی نزاجا مجهز به کپسول اکسیژن، اکسیژن ساز پرتابل، تهویه هوا، مانیتورینگ و سای