تاکنون  بیش از ۵ هزار دستگاه رمرز ارز غیرمجاز  کشف و جمع آوری شده است
تاکنون  بیش از ۵ هزار دستگاه رمرز ارز غیرمجاز  کشف و جمع آوری شده است

رشت-ایده آل خبر - شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در کنار همکاری مجدانه نیروی انتظامی و استفاده از ظرفیت عظیم مردمی با اجرای برنامه ای ویژه ای از تصمیم جدی این شرکت در مبارزه علیه سودجویی غیر قانونی از محل یارانه ها از طریق کشف و شناسایی مراکز غیر مجاز رمز ارز دیجیتال خبر داد.

به گزارش ایده آل خبر – ؛هنرمند گفت: استفاده از هرگونه انشعاب برق با تعرفه يارانه اي شامل انشعاب برق خانگي، تجاري، صنعتي، كشاورزي و … براي استخراج رمزارزها غيرقانوني مي باشد و انجام اين عمل خلاف قانون در واقع كسب كردن سود نه از طريق يك فعاليت اقتصادي اشتغال زا و مولد بلكه با سوءاستفاده از يارانه حامل هاي انرژي مي باشد؛ يارانه اي كه متعلق مردم می باشد.

وی گفت:سودجويي غيرقانوني از محل يارانه ها نيز باعث تحميل هزينه هاي هنگفتي به اقتصاد شده كه از جمله آنها مي توان به دامن زدن به ركود صنايع و تعطيلي كارخانه ها که نتیجه آن افزايش بيكاري و تورم می باشد.

وی تاکید کرد: در صورتي كه هر شخص يا نهادي به استخراج غيرمجاز رمزارز مبادرت نمايد ، بعنوان متخلف به مراجع قضايي معرفي خواهد شد و ضمن قطع انشعاب برق ، ما به التفاوت قيمت برق يارانه اي و تعرفه صادراتي و همچنين خسارات وارده به شبكه های برق از وی اخذ مي شود.

هنرمند در این راستا تصریح کرد: طی عملیاتی با حضور نیروهای انتظامی و نمایندگان شرکت توزیع برق گیلان در چند روز اخیر ، ۲ مرکز و ۱۱ دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز در شهرستانهای تالش و کوچصفهان کشف و ضمن قطع انشعاب برق متخلفین، جهت انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

هنرمند افزود: این ۱۱ دستگاه در دو منزل مسکونی بوده که براساس پایش مصرف آنها مورد کشف و شناسایی قرار گرفته اند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان در راستای اقدامات صورت پذیرفته در این خصوص بیان داشت: با تشکیل کمیته جمع آوری مراکز غیر مجاز رمز ارز در استان با حضور دستگاههای اجرایی، قضایی و امنیتی از سال گذشته تا کنون، بیش از ۵ هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده است که بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده اند.

وی اضافه کرد: هموطنان گرامي مي توانند در صورت شناسايي مراكز استخراج غيرمجاز رمزارز اطلاعات مربوطه را از طريق سامانه تلفني ۱۲۱ و يا مراجعه حضوري به واحد حراست شركت توزیع برق محل زندگي خود اعلام نمايند ، اطلاعات و مشخصات هويتي گزارش دهندگان به صورت كاملا محرمانه حفظ مي شود و به گزارش هايي كه منجر به كشف مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز گردد تا سقف ۲۰ ميليون تومان پاداش نقدي تعلق مي گيرد