تخصیص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح خط انتقال آب شهرهای لوشان و منجیل
تخصیص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح خط انتقال آب شهرهای لوشان و منجیل

رشت_ ایده آل خبر _مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در پانزدهمین جلسه ستاد پایش تنش آبی که در محل امور آبفای رودبار برگزار شد، از تخصیص اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان جهت اصلاح بخشی از خطوط انتقال لوشان و منجیل خبر داد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ به منظور بررسی مشکلات تأمین آب شهرستان رودبار، پانزدهمین جلسه ستاد پایش تنش آبی در این شهرستان برگزار شد.

سیدمحسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان ضمن تشریح وضعیت شهرستان رودبار در حوزه آب و فاضلاب گفت: با توجه به قدمت و فرسودگی خط انتقال لوشان و منجیل و بروز شکستگی های پی در پی در این خطوط، به منظور جلوگیری از هدررفت آب و با توجه به تخصیص ۵ میلیارد تومان اعتبار، بخشی از خط انتقال لوشان و منجیل اصلاح و بازسازی خواهد شد.

وی با اشاره به تعدد شکستگی در شبکه توزیع آب شهرستان رودبار، بر تحلیل هیدرولیکی شبکه توزیع آب این شهرستان تأکید کرد و افزود: ضمن بررسی نتایج و تعیین اولویت ها برای اصلاح خطوط آبرسانی، نسبت به نصب شیر فشارشکن نیز اقدام شود.

مدیرعامل آبفای گیلان با بیان اینکه لایروبی چاه فلمن لوشان جهت افزایش آبدهی در دستور کار است، گفت: با تخصیص نخستین مرحله از اعتبارات خشکسالی، یک دستگاه دیزل ژنرانور برای شهرستان رودبار خریداری خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: احداث مخازن ذخیره و تعدیل فشار آب شرب و پروژه های تأمین آب روستاهای سیاه تپه لوشان، سنگرود، دفراز، غارکوه و بلوکات این شهرستان از دیگر برنامه های پیش بینی شده آبفای گیلان برای ارتقاء خدمات آبرسانی در رودبار می باشد.

گفتنی است: هم اینک به ۳۰ روستای این شهرستان از طریق تانکرهای سیار آبرسانی می شود.