تردد بالغ بر ۱۱۵ هزار گردشگر نوروزی از مرز زمینی آستارا
تردد بالغ بر ۱۱۵ هزار گردشگر نوروزی از مرز زمینی آستارا

​ایده آل خبر _در ایام طرح نوروزی( ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین) بالغ بر ۱۱۵ هزار نفر مسافر از مرز زمینی آستارا تردد کرده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته۴۱٫۵ درصد رشد افزایش یافته است. به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان ،مهندس نازک […]

ایده آل خبر _در ایام طرح نوروزی( ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین) بالغ بر ۱۱۵ هزار نفر مسافر از مرز زمینی آستارا تردد کرده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته۴۱٫۵ درصد رشد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان ،مهندس نازک کار با اعلام اين خبر، افزود: در طرح نوروزی سالجاری تعداد ۱۱۵هزار و ۷۶مسافر نوروزی از مرززمینی شهرستان آستارا تردد کرده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته۴۱٫۵درصدافزایش داشته است.

وي گفت: طی این مدت ۵۸هزار و ۷۷۱ نفر از مرز آستارا به کشور وارد و۵۶هزار و ۳۰۵ نفراز این مرز خارج شدند.که به ترتیب رشد ۴۷درصدی در تردد ورودی به مرز آستارا ورشد۳۶ درصدی در تردد خروجی از مرز آستارا را شاهد بودیم.

این مقام مسئول سپس خاطر نشان نمود: ۴۴ هزار گردشگرخارجی از طریق مرز آستارا به کشور وارد و ۴۰هزار و ۵۰۴ نفر گردشگر خارجی از طریق مرز آستارا از کشور خارج شده اند که تعداد گردشگر خارجی ورودی ۱۱۲ درصد افزایش و تعداد گردشگر خارجی خروجی ۱۰۹ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان گيلان در ادامه گفت: همچنین در طی این مدت ۱۴ هزار و ۷۷۰ نفر مسافر ایرانی از طریق مرز آستارا به کشور وارد و ۱۵هزار و ۸۰۱ نفر مسافر ایرانی از طریق مرز آستارا از کشور خارج شده اند که تعداد مسافر ایرانی ورودی ۲۳ درصد کاهش و تعداد مسافر ایرانی خروجی۲۸ درصد کاهش داشته است.

مهندس نازک کار با اشاره به اینکه میانگین تردد روزانه مسافر مرز آستارا در سال ۹۷ تعداد ۳ هزار و ۹۰۶نفر بوده، گفت: درسال گذشته (۹۷)تعداد یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۱۲۳نفر از مرز آستارا تردد نموده اند که نسبت به سال ماقبل(۹۶) مقدار ۸۴درصد افزایش داشته است.​