ترور شهید فخری زاده نشانگر ناامیدی و درماندگی دشمنان است
ترور شهید فخری زاده نشانگر ناامیدی و درماندگی دشمنان است

رشت - ایده آل خبر - فرماندار رشت در آئین افتتاح پایگاه های بسیج ادارات اوقاف و آب و فاضلاب، تاکید کرد: ترور شهید فخری زاده نشانگر درماندگی و نامیدی دشمنان پس از اعمال تحریم ها و تهدیدات مختلف علیه کشورمان است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی در آئین افتتاح همزمان پایگاه بسیج کارمندی شهید سلیمانی اداره اوقاف و پایگاه بسیج اداری آب و فاضلاب شهرستان رشت که صبح امروز با حضور فرمانده سپاه و رئیس اوقاف رشت برگزار شد با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای جان بر کف جمهوری اسلامی، بسیج را میراث گرانبهای امام راحل خواند و اظهار داشت: بسیجی بودن و داشتن تفکرات بسیجی، توفیق بسیار بزرگی است که خداوند به بسیجیان اعطا نموده و کلمه بسیج خود دارای معنایی ژرف و عمیق و هر کدام از حروف تشکیل دهنده آن نیز، تداعی گر مفاهیم عمیق است.
فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: “ب” بسیج تداعی گر بصیرت و بینش، “س” یادآور سرافرازی و سربلندی، “ی” بسیج نشانگر یگانگی و یکدلی و “ج” بسیج دال بر جهادی اندیشیدن است.
مهندس فتح اللهی با اشاره به صفات مذکور، خاطرنشان کرد: این صفات مثبت و شایسته در تفکرات و بطن بسیج و بسیجیان نهادینه شده و همین موضوع سبب گردیده تا جنگ تحمیلی با دلاورمردی های آنان، با سربلندی و سرافرازی به پایان رسد.
وی با بیان اینکه مشکلات کنونی پیش روی کشور، بسیار سخت و سنگین بوده است به طوری که اگر این مشکلات برای هر کشوری ایجاد می شد موجب فروپاشی و تزلزل آن کشور می شد، خاطر نشان کرد: اما نظام جمهوری اسلامی ایران با تکیه به کمک خداوند متعال و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، همکاری و همدلی مسئولین و مردم و به واسطه همین تفکرات بسیجی توانست در مقابل خواسته های ناحق دشمنان، ایستادگی نماید.
وی با محکومیت ترور شهید فخری زاده و تسلیت به مناسبت شهادت این دانشمند هسته ای کشور،اظهار داشت: این امر نشانگر استیصال و سرخوردگی دشمنان کشور است که سبب واکنش های ناجوانمردانه از سوی آنان پس از تحمیل انواع فشارها و تحریم ها و ترور نخبگان علمی این مرز و بوم شده است.
مهندس فتح اللهی با اشاره به قرار گرفتن شهید فخری زاده در زمره پنج شخصیت ایرانی قرار گرفته در لیست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان از دیدگاه نشریه فارن پالیسی، اظهار داشت: این شخصیت گرانقدر، یکی از سرمایه های عظیم ملی در مبحث علم و فنآوری بودند، تا آنجا که شخص نتانیاهو در سخنان خویش، بارها از وی نام برده بود.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به خدمات بی دریغ این شهید بزرگوار به مردم در زمان شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: ترور این اشخاص به دست کوردلان و دشمنان بین المللی، ما را بیش از پیش مجاب می کند که در مسیر درستی قدم برمی داریم.