تفویض اختیارات، لازمه موفقیت در شرکت های یکپارچه آب و فاضلاب شهری و روستایی / وجود مدیریت واحد در مواقع بحران
تفویض اختیارات، لازمه موفقیت در شرکت های یکپارچه آب و فاضلاب شهری و روستایی / وجود مدیریت واحد در مواقع بحران

رشت - ایده آل خبر - نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اختیارات لازم به مدیران شرکت‌های استانی داده شود تا در مواقع بحران بتوانند خدمات بهتری را ارائه کنند.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  دفتر روابط عمومی وآموزش همگانی شرکت آب  وفاضلاب استان گیلان، رضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار کرد: در بحث تجمیع شرکت‌های آبفای شهری و روستایی یک مدیریت واحد و یکپارچه‌ای در حال شکل‌گیری است که این مهم اتفاق مبارکی است.

وی با بیان اینکه موضوعی که در این یکپارچه سازی مطرح بوده، بحث سرعت در سرویس‌دهی است، گفت:  باید برای شرکت‌های آب و فاضلاب یکپارچه، هم معاونت شهری و هم روستایی در نظر گرفته شود تا بتوان به مشکلات هر دو بخش رسیدگی و مسائل با سرعت برطرف شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وضعیت آبفار با گذشته قابل مقایسه نیست و باید بتوانیم از این فرصت استفاده کرده تا خدمات بهتری ارائه و مشکلات مردم را در سریعترین وقت رفع کنیم.

وی اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی را حرکتی مثبت از وزارت نیرو دانسته و اذعان کرد: هر تغییر ساختاری و مدیریتی در سازمانها، موافقین و مخالفینی دارد، اما ملاک اصلی بهبود تدریجی خدمات و نهایتاً افزایش رضایت مردم است.

حاجی‌پور با اشاره به نتایج تجمیع این دو شرکت گفت: طی این اقدام در مواقع بحران کارکنان می توانند با نظر مستقیم یک مدیریت واحد، خدمات به موقع و کاملتری را نسبت به گذشته به مردم ارائه کنند.

به گفته وی با اجرای این طرح شرکت‌های آبفار می‌توانند از ظرفیت بالای شرکت‌های آب و فاضلاب شهری بهره بگیرند و این موضوع در چابک‌سازی شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو گامی مثبت تلقی می شود.